Darmowa dostawa od 450 zł

Próbka – Soplówka Jeżowata ekstrakt CO2

Pełna wersja produktu

W związku z licznymi zapytaniami wychodzimy Państwu naprzeciw i wdrażamy próbki naszych produktów, które wystarczą na 10 dni kuracji. To literaturowy okres nasycenia organizmu suplementem/substancją czynną. Po tym czasie następuje tzw okres nasycenia substancją czynną i jest to maksymalny czas oczekiwania na odczucie oczekiwanych zmian w organizmie.

110.00 

Soplówka Jeżowata – Lion’s Mane mushroom

Soplówka Jeżowata Lion's Mane - świeży owocnik

Soplówka Jeżowata (ang. Lion’s Mane, Hericium erinaceus Bull. Fr. Pers) to niesamowity grzyb o właściwościach prozdrowotnych. Znany jest w tradycyjnej medycynie Chin i Japonii już od tysięcy lat, gdzie używany był do zachowania sprawności i klarowności umysłu, utrzymywania wysokiej odporności organizmu, a także zwalczania dolegliwości układu pokarmowego.

Charakterystycznymi, bioaktywnymi związkami Soplówki Jeżowatej są erinacyny, hericenony i hericeny. To właśnie one wpływają na produkcję białka NGF (Czynnik Wzrostu Nerwów), regulując pracę układu nerwowego. Zapobiegają śmierci neuronów i wspomagają tworzenie nowych połączeń nerwowych.
Ze względu na swoje neuroprotekcyjne (ochronne na komórki nerwowe) i neurotropowe (wpływające na układ nerwowy) właściwości Soplówka Jeżowata wykorzystywana jest w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak demencja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, pląsawica Huntingtona czy stwardnienie rozsiane. Wykazuje również działanie antystresowe i przeciwlękowe.

 

 

 

Soplówka Jeżowata Ekstrakt CO2 – Lion’s Mane extract

Ekstrakt z Soplówki Jeżowatej pozyskujemy metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Proces przebiega w stosunkowo niskich temperaturach, bez dostępu tlenu i światła. Dzięki kontroli parametrów ekstrakcji powstały ekstrakt zawiera możliwie najwyższe stężenia drogocennych, bioaktywnych substancji, bez produktów ubocznych procesu utleniania i degradacji termicznej. W normalnych warunkach dwutlenek węgla jest gazem, dlatego samoczynnie ulatnia się z ekstraktu, zaraz po opuszczeniu ekstraktora. W przeciwieństwie do wielu metod ekstrakcji nie ma ryzyka zanieczyszczenia końcowego produktu rozpuszczalnikiem. Nie zawiera żadnych dodatków, a dzięki metodzie, jaką wykorzystujemy przy produkcji, nie zawiera ciężkostrawnych części owocnika – przyjmować go mogą osoby o nadwrażliwości układu pokarmowego.

Soplówka Jeżowata (Lion's mane, Hericium erinaceus) ekstrakt

Nasz ekstrakt z Soplówki Jeżowatej (nazywanej też “lwią grzywą”) to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z problemami z pamięcią, koncentracją, zmęczeniem czy rozdrażnieniem. Korzystnie wpływa na pracę mózgu, układu nerwowego i poprawę samopoczucia. Pomaga niwelować stany depresyjne i lękowe. Polecamy szczególnie osobom cierpiącym na choroby neurodegeneracyjne, takie jak: demencja, choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona.

Ekstrakt CO2 pozyskujemy z wyselekcjonowanych owocników Soplówki Jeżowatej (Hericium erinaceus, Bull. Fr. Pers.), wychodowanych w Polsce. Zawiera hericenony od C do H, co potwierdzamy badaniami. Może być również stosowany jako źródło naturalnej witaminy D, w szczególności dla osób będących na diecie roślinnej.

Dlaczego nasz ekstrakt z Soplówki Jeżowatej?

  • Ekstrakt 60:1
  • Skoncentrowana dawka – 0,05 ml (49 mg) odpowiada 4 g suszonego owocnika
  • Wysoka zawartość bioaktywnych substancji
  • Ekstrakt bez żadnych dodatków i pozostałości rozpuszczalników
  • Wysoka przyswajalność drogocennych składników
  • Możliwość dostosowania dawki według indywidualnych potrzeb.

Jak stosować ekstrakt CO2 z Soplówki Jeżowatej?

Porcję produktu (0,05 ml – 1 podziałka) wycisnąć ze strzykawki, przyjmować doustnie i popić płynem.
Dzienną dawkę można również dodać do ulubionego napoju – herbaty, kawy lub kakao.
Strzykawkę należy każdorazowo zabezpieczyć po użyciu.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie zaleca się stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Poznaj wszystkie nasze produkty na bazie Soplówki Jeżowatej!

Suplementy diety Magic Health FoodBeautiful Mind i Body Balance

Soplówka Jeżowata solo – w proszku i w oleju rzepakowym
ExtractHome - Soplówka Jeżowata, Lion's Mane muschroom, wszystkie produkty

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 40 recenzji
  1. Polecam sklep, towar pierwszej klasy, dodatkowy prezent do zamówienia. Dziękuję i pozdrawiam

  2. Profeska. dziękuję bardzo.. Polecam

  3. Zadowolony z obsługi

Zobacz inne produkty

Próbki produktów

2-tygodniowe próbki w niskich cenach! Sprawdź działanie naszych produktów na sobie.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.