Darmowa dostawa od 450 zł

Białko konopne

Magic health foods, Ekstrakty CO2, Oleje Premium

Telefon dla klientów detalicznych i hurtowych: +48 504 020 969 lub +48 575 720 375
Kontakt mailowy: kontakt@extracthome.pl

Białko konopne jako wysokiej jakości suplement

Konopie siewne od dawna cieszą się zainteresowaniem z uwagi na korzystne właściwości oraz możliwości ich wykorzystania do produkcji cennych olejków. Co ważne, olejki to niejedyne suplementy, które mogą powstać z ziaren konopi siewnej. Jako doświadczony producent różnorodnych rozwiązań, proponujemy także białko konopne. Jest ono nazywane także proteiną białkową. Stanowi ono 58% białka roślinnego, które pozyskuje się w czasie tłoczenia ziaren konopi siewnej na zimno. Odpowiednie sposoby wytwórcze pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości białka, które uchodzi na rynku za tzw. superfood. Białko z konopi jest źródłem wysokiej zawartości cennych fitoskładników. Co ważne, nie zawiera psychoaktywnego THC. Co więcej, jako jeden z niewielu produktów roślinnych ma w składzie wszystkie 20 aminokwasów egzogennych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Białko konopne właściwości ma naprawdę zróżnicowane, jest wyrobem wegańskim o delikatnym orzechowym smaku. W naszej ofercie prezentujemy ten wyrób w kilku smakach — czekoladowym, naturalnym oraz truskawkowym.

Wydajne białko konopne — właściwości produktu

Białko konopne zawiera podwyższoną wartość białka. Może wpływać na regenerację mięśni oraz ich rozwój. Jedna porcja zawiera aż 17 g białka. Jest to wyjątkowy produkt z uwagi na posiadane aminokwasy esencjonalne, które nie są samodzielnie produkowane przez organizm. Do jednych z ważniejszych jest metionina oraz cysteina oraz arginina czy histydyna. Wszystkie te aminokwasy są łatwoprzyswajalne i są niezbędne do naprawy komórek. Można wymienić wiele zalet, jakie wyróżniają białko konopne. Właściwości przypisywane temu artykułowi to także bogactwo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6, a także innych cennych składników, niezbędnych do prawidłowej pracy organizmu. Ma on ponadto wysoką zawartość błonnika, jak i karotenu czy kwasu GLA. Białko z konopi uchodzi za lekkostrawne, hipoalergiczne i szybko przyswajalne. Jest zatem chętnie wybierane przez osoby z wrażliwym układem trawiennym oraz osoby prowadzące zdrowy tryb życia, które szukają wsparcia organizmu, np. po ćwiczeniach, będąc na diecie roślinnej.

Skąd pochodzi białko z konopi? Zastosowanie produktu

Być może zdziwieniem dla Ciebie będzie, że białko konopi dostępne jest od tysięcy lat. Występowało ono dawniej na Bliskim Zachodzie, w Azji oraz w obu Amerykach. Również w Europie jest ono wykorzystywane od dawna. Właściwości samych konopi mieli odkryć około 8000 lat temu Chińczycy, którzy zapoczątkowali uprawę tej rośliny. Jako producenci białka z konopi doceniamy jego właściwości. Pozyskujemy je metodą polegającą na zmieleniu wysokobiałkowego makuchu, który powstaje na skutek hydraulicznego tłoczenia łuskanych, prażonych nasion konopi siewnej. Przykładamy ogromną wagę do jakości używanych produktów, by zapewniać klientom jak najlepsze wyroby. Nasze białko konopi znajduje zastosowanie w diecie osób, które szczególnie przykładają wagę do zdrowego stylu życia oraz regeneracji mięśni. Szczególnie chętnie sięgają po nie osoby, które chcą zapewnić odpowiednią dawkę błonnika w diecie, a także sportowcy, którym zależy na rozwoju i regeneracji mięśni. Nasze białko z konopi jest ponadto świetne dla wegetarian i wegan, którzy unikają mięsa i potrzebują uzupełnienia diety w ten cenny składnik. Białko bowiem pozwala wzmocnić odporność, a także jest tzw. “bombą odżywczą”. Może mieć również wpływ przeciwzapalny. Chętnie sięgają po niego również osoby na diecie, a także mające choroby układu krążenia czy potrzebujące dostarczać wysoką zawartość błonnika.

Jak stosować białko konopne? Idealny dodatek do posiłków

Białko konopne może być doskonałym dodatkiem do posiłków i przekąsek, aby zwiększyć ich zawartość białka. Jedna porcja tego produktu to około 30 g, w których mieści się aż 17 g białka. Najlepiej przyjmować je raz dziennie, np. po treningu. Co ważne, białko z konopi możesz także dodać do: – smoothie białkowe — dodaj 1 – 4 łyżki białka konopi do swojego ulubionego smoothie. Może to być owoce, warzywa, mleko roślinne, jogurt i dowolne inne składniki, które lubisz; – pasty i sosy — możesz dodać białko z konopi do domowych past i sosów, takich jak hummus, pesto czy sosy sałatkowe; – koktajle proteinowe — możesz również zdecydować się na przygotowanie koktajlu proteinowego, mieszając białko konopne z mlekiem roślinnym, wodą lub sokiem; – płatki śniadaniowe — posyp płatki śniadaniowe (np. owsiane, ryżowe) lub musli 1-4 łyżkami białka konopnego. Będzie to dodatkowe źródło białka, które wzmocni wartość odżywczą posiłku — szczególnie korzystne w przypadku wegetarian i wegan; – pieczywo i wypieki – białko konopne można dodać do wypieków, takich jak muffiny, ciasta czy ciasteczka. Wystarczy zastąpić część mąki białkiem konopnym. W naszej ofercie zapewniamy różne smaki białka, co sprawia, że możesz wybrać ulubione i dostosować do własnych preferencji.

Białko konopne — co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Nasze białko konopne to w 100% naturalny produkt. Jako sklep ze zdrowymi suplementami diety oraz superfoods zapewniamy wyłącznie wysokiej jakości produkty, które pochodzą z konopi siewnej. W ich składzie nie ma psychoaktywnego THC, lecz jest wiele cennych składników, wspierających zdrowy styl życia. Decydując się na zakup białka z konopi, warto wybierać jedynie sprawdzonych dostawców, którzy do produkcji używają jedynie najlepsze składniki. W naszej ofercie cena za białko konopne zależy od wielkości porcji. Jest ona dość atrakcyjna, jak na sposób pozyskiwania artykułu, który zapewnia mu najlepsze zestawienie składników odżywczych. Możesz zdecydować się na opakowanie 300 g lub 700 g. Dużą zaletą jest fakt, że białko nie zawiera laktozy, dlatego mogą je przyjmować osoby uczulone na ten składnik. Nie zaleca się stosowania go u dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Gdzie kupić białko z konopi?

Zastanawiasz się, gdzie kupić białko z konopi? W naszej ofercie zamieściliśmy kilka wariantów tego artykułu. Warto wybrać właśnie nasze propozycje z uwagi na to, że od lat jesteśmy producentem, który z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do wytwarzania wyrobów. Dzięki temu zdobyliśmy doświadczenie, które sprawia, że do naszej oferty dobieramy dodatkowo wysokiej jakości asortyment. A to po to, by dostarczać naszym klientom jeszcze bardziej urozmaicone produkty. Dystrybutorów selekcjonujemy ze szczególną uwagą. Chcemy, by odznaczali się oni certyfikatami, zapewniali najlepszy sposób przechowywania oraz transportu białka konopi. Gdzie kupić zatem ten superfoods? U nas masz gwarancję dopasowania wysokiej jakości suplementu. Cały asortyment przechowujemy w niewielkich nakładach, by zapewnić mu świeżość. Przechowujemy produkty w odpowiednich warunkach, unikając nasłonecznienia, wilgoci itd. Przykładamy także wagę do sposobu dostawy oraz zapakowania zamówienia. Przekonaj się sam, że liczy się dla nas jakość. Wybierz swoje białko z konopi!

Próbki produktów

2-tygodniowe próbki w niskich cenach! Sprawdź działanie naszych produktów na sobie.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.