Darmowa dostawa od 450 zł

O nas

Marka ExtractHome to produkty w całości i od podstaw (rośliny) wykonywane u nas w zakładzie z dbałością o bezpieczeństwo żywienia i żywności i skuteczność działania.

Marka ExtractHome należy do grupy, którą stanowi Instytut Urządzeń Ekstrakcyjnych sp. z o.o. (dalej IUE) oraz Centrum Badawczo Rozwojowe Supercritical Fluid Extraction (dalej CBRSFE).
W CBRSFE od 2018 r. prowadzimy prace badawczo-rozwojowe w zakresie przetwórstwa produktów rolnych w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem. Nieustannie się rozwijając zbudowaliśmy zakład przetwórstwa z własnym laboratorium o powierzchni 650 m2 wyposażony m.in. w instalacje do ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla: 2 x 10 litrów w łańcuchu GMP z trzema stopniami separacji dzięki czemu izolujemy m.in. terpeny i inne najlżejsze ekstrahowane związki oraz instalację przemysłową o pojemności ekstraktora 100 litrów.

Na miejscu prowadzimy działalność na podstawie zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego o sygnaturze NKIS.5510.17.2023.JSO.4 wydanego w dniu 10.02.2022 w zakresie: przetwarzania i przerabiania, przywozu, wytwarzania i dystrybucji substancji psychotropowych I-P (THC; psylocybina; psylocyna)

Zakład, w którym wykonujemy ekstrakcję jest pod nadzorem sanitarno-higienicznym Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Makowie Mazowieckim.

MOTTO

Koordynacja badań i rozwoju, marketingu i operacji (wytwarzania i logistyki) oznacza pełne opanowanie łańcucha wartości firmy oraz zdolności jej całościowego i szybkiego dostosowywania do wybranej strategii działania na rynku.

Zatrudniamy i współpracujemy z wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą. Właściciele firmy Piotr Pałucki i Michał Kluczek zajmują się ekstrakcją nadkrytycznym dwutlenkiem węgla od 2015 r.

W 2022 r. do zespołu dołączył dr n. farm. Wojciech Krzyczkowski, specjalista ds. ekstrakcji i oczyszczania produktów naturalnych, SFE, chromatografii i technik separacji, fitochemii, projektowania eksperymentów, Hericium erinaceum, Cannabis sativa.

Permanentnie współpracujemy z środowiskami naukowymi m.in. z Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie  oraz Uniwesytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. 

CBRSFE integruje środowiska naukowe i przemysłowe w celach opracowań i wdrożeń nowych technologii i produktów. W CBRSFE transferujemy wiedzę oraz technologię.

Najważniejszym atutem współpracy z nami jest znajomość procesów SFE i fakt, że jako jedni z niewielu w kraju dysponujemy profesjonalną aparaturą do ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla i ją na co dzień obsługujemy. Każdy proces ekstrakcji badawczej, półtechnicznej, przemysłowej kontrolowany jest przez nas od początku do końca. Podkreślając ten fakt mamy na myśli rynek konopny, gdzie w większości przypadków ekstrakty CBD kupowane są z Chin, konfekcjonowane w Polsce, mieszane czy produkowane “w garażach” i sprzedawane, niestety często bez badań, analiz składu, zanieczyszczeń ict., nie wspominając o przepisach prawa i zakładach zatwierdoznych do produkcji żywności.

Dostawcy

Surowce roślinne, które przetwarzamy pochodzą ze sprawdzonych źródeł a przyjęcie surowca do zakładu odbywa się tylko i wyłącznie po zatwierdzeniu analiz składu. W przypadku konopi dostawcami są sprawdzeni, Polscy producenci. Kontrolujemy plantacje, z których pochodzi susz do ekstrakcji. Dostawcy surowców roślinnych z poza granic Polski jak np. oregano (Turcja) czy korzeń ashwagandha (Indie) dostarczają nam w pierwszej kolejności surowiec do badań, gdzie potwierdzana jest jakość przed zamówieniem do danej partii produktowej.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.