Soplówka Jeżowata (Lion's Mane) grzyb mielony

Skład: 100% suszony, mielony owocnik Soplówki Jeżowatej (Hericium erinaceus Bull. Fr Pers.), pochodzący z polskiej uprawy

65.00 

Poprzednia najniższa cena: 65.00 .

Soplówka Jeżowata – Lion’s Mane mushroom

 

Soplówka Jeżowata Lion's Mane - świeży owocnik

Soplówka Jeżowata (ang. Lion’s Mane, Hericium erinaceus Bull. Fr. Pers) to niesamowity grzyb o właściwościach prozdrowotnych. Znany jest w tradycyjnej medycynie Chin i Japonii już od tysięcy lat, gdzie używany był do zachowania sprawności i klarowności umysłu, utrzymywania wysokiej odporności organizmu, a także zwalczania dolegliwości układu pokarmowego.

Charakterystycznymi, bioaktywnymi związkami Soplówki Jeżowatej są erinacyny, hericenony i hericeny. To właśnie one wpływają na produkcję białka NGF (Czynnik Wzrostu Nerwów), regulując pracę układu nerwowego. Zapobiegają śmierci neuronów i wspomagają tworzenie nowych połączeń nerwowych.
Ze względu na swoje neuroprotekcyjne (ochronne na komórki nerwowe) i neurotropowe (wpływające na układ nerwowy) właściwości Soplówka Jeżowata wykorzystywana jest w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak demencja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, pląsawica Huntingtona czy stwardnienie rozsiane. Wykazuje również działanie antystresowe i przeciwlękowe. Czytaj dalej… 

 

Zawartość polisacharydów i β-glukanów korzystnie wpływa na działanie układu pokarmowego. Przeciwdziała powstawaniu wrzodów żołądka i reguluje procesy trawienne. Ponadto Soplówka Jeżowata przeciwdziała nadciśnieniu i reguluje poziom glukozy i cholesterolu.Soplówka Jeżowata, Lion's Mane mushroom, Hericium erinaceus

Soplówka Jeżowata suszony owocnik

Jak stosować suszoną Soplówkę Jeżowatą?

Rozpocznij swój dzień od energetyzującej filiżanki kawy! Łyżeczkę (ok. 1 g) wymieszaj ze swoją ulubioną kawą, herbatą lub koktajlem i sięgnij po więcej! Soplówka Jeżowata nie zmienia smaku napoju – zwiększa za to klarowność umysłu.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie zaleca się stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Opakowanie zawiera 75 g suszonego, mielonego owocnika Soplówki Jeżowatej (Hericium erinaceus Bull. Fr. Pers.), pochodzącego z polskiej uprawy. Wyprodukowano z 1000 g świeżego owocnika na 100 g produktu.

Owocnik Soplówki Jeżowatej dostępny również w formie ekstraktu CO2 – jest składnikiem suplementów diety Magic Health Food: Beautiful Mind i Body Balance.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

 1. Magdalena Nowotko (zweryfikowany)

  Polecam każdemu 😉 przy regularnym stosowaniu efekty są odczuwalne już po dwóch tygodniach !!

  Suplementy na mózg - Full FocusSuplementy na mózg – Full Focus

 2. DZ (zweryfikowany)

  Niepozorna buteleczka ale ze świetną zawartością, co ważne olej ma łagodny jak na czarnuszkę smak i w połączeniu z sokiem/cytryna/miodem wypiją go nawet dzieci.

  Olej z czarnuszki do piciaOlej z czarnuszki do picia

 3. Anna (store manager)

 4. Anna Kluczek-Kollar (zweryfikowany)

 5. Anna Kluczek-Kollar (zweryfikowany)

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.