Darmowa dostawa od 450 zł

Olej lniany 250 ml

Zastosowanie:

Wewnętrznie, do spożycia – wyłącznie na zimno, np. do sałatek, reguluje poziom cholesterolu, wspomaga metabolizm oraz pracę układu nerwowego, działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo, czytaj dalej..

Zewnętrznie, na skórę i włosy – poprawia wygląd skóry i włosów i paznokci, czytaj dalej..

Sposób użycia/dawkowanie, sprawdź..

Dlaczego warto wybrać NASZ olej lniany, sprawdź..

Wartości odżywcze, sprawdź..

Inne, ważne informacje, zapoznaj się..

Specyfikacja [PDF]

160.00 

Olej lniany – Najwyższa jakość i dobry skład

Jako pierwsi w Polsce, a może i na świecie pozyskujemy nasze oleje ekstrakcją nadkrytycznym dwutlenkiem węgla uzyskując znaczące przewagi jak: bezpieczeństwo żywności, stabilność oksydacyjna, czystość oleju, intratny skład.

Wiele badań potwierdza korzystny wpływ oleju lnianego na zdrowie. Znajduje on zastosowanie jako środek uzupełniający dietę dla każdego dbającego o zrównoważony sposób żywienia, jednak w szczególności polecany jest dla osób:

 • Z ryzykiem rozwoju lub istniejącą chorobą układu krążenia
 • Chorujących na depresję
 • Z chorobami o podłożu zapalnym
 • Z miażdżycą i nadciśnieniem
 • Z hipercholesterolemią
 • Z zespołem policystycznych jajników
 • Z trudno gojącymi ranami
 • Chcących wspomagać odporność

Ponadto, olej lniany pity na czczo poprawia pasaż jelitowy, przyspieszając perystaltykę jelit i zapobiegając powstawaniu zaparć.

Pozostałe, istotne właściwości i źródła:

Siemię lniane – olej lniany poszukiwany jako suplement diety ze względu na szereg korzyści zdrowotnych, jest najbogatszym źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych ω-3 pochodzenia roślinnego. Te nienasycone kwasy tłuszczowe są znane jako ważne składniki funkcjonalne regulujące ciśnienie krwi, poprawiają funkcje poznawcze i obniżają poziom cholesterolu.
• 10.2174/1570163815666180521101136 – przegląd farmakologicznych i klinicznych aspektów Linum usitatissimum L;
• https://doi.org/10.1016/j.tifs.2021.09.025 – skład, ekstrakcja, analiza, bioaktywność, biodostępność i zastosowania w systemie spożywczym oleju lnianego (Linum usitatissimum L.);
• 10.1080/10408398.2020.1784840 – lignany z siemienia lnianego ( Linum usitatissimum L.) i jego gatunki pokrewne: Retrospekcja, introspekcja i prospec.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 27 recenzji
 1. Dwa tygodnie zażywania Soplówki Jeżowatej 1 łyżeczka dziennie do kawy soku i już odczuwam efekty jestem mniej ospała mam więcej energii super produkt Iwona lat 51

 2. Szybka dostawa, dobry produkt polskiej firmy, POLECAM!

 3. Po 1-2 tygodniach widać pozytywne efekty.

 4. Działa! Lepsza koncentracja i szybkość działania.

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.