Darmowa dostawa od 450 zł

Soplówka Jeżowata

Magic health foods, Ekstrakty CO2, Oleje Premium

Soplówka Jeżowata (ang. Lion’s Mane, łac. Hericium erinaceus) to jadalny grzyb o nietuzinkowym wyglądzie i niesamowitych właściwościach prozdrowotnych.

Soplówka jeżowata jako uzupełnienie codziennej diety

Nie od dziś wiadomo, że w naturze można znaleźć wiele cennych i prozdrowotnych składników. Są one ukryte w ziołach, warzywach, owocach, a także… w grzybach! Mimo że w przypadku tych ostatnich trzeba zachować szczególną ostrożność, to istnieją takie, które w przyrodzie są bardzo cenne. Jednym z nich jest soplówka jeżowata, inaczej grzyb Lion’s Mane. Ma on charakterystyczny wygląd, który trudno pomylić z czymkolwiek innym. Przynosi na myśl lwią grzywę, jeża lub brodę. Trudno dostać go w Polsce, ponieważ jest pod ścisłą ochroną. Jako grzyb pasożytniczy jadalny ma wiele nazw. W Chinach nazywają go Shishigashira lub Hou tou gu („głowa małpy” – prawdopodobnie ze względu na wygląd mocno dojrzałego owocnika), a w Japonii Yamabushitake („kapłan górski”). Mimo że w kraju trudno kupić świeży owocnik, to często pozyskiwany jest z innych źródeł i przetwarzany na suplementy diety. Wszystko dzięki właściwościom, jakie może wykazywać soplówka jeżowata. Ekstrakt, olej czy sproszkowana forma tego grzyba to najczęściej spotykane formy suplementów. Mogą stanowić uzupełnienie codziennej, zrównoważonej diety. Otrzymasz je w naszej ofercie! Już teraz przekonaj się, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Skąd pochodzi soplówka jeżowata?

Soplówka jeżowata to grzyb, który jak już wspomnieliśmy, w Polsce znajduje się pod ochroną. Bardzo trudno go znaleźć w naturalnym środowisku. Rośnie głównie na pniach niektórych drzew liściastych, zwykle buków, dębów czy jabłoni. Grzyb Lion’s Mane jest od bardzo dawna ceniony w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej oraz japońskiej Kampo. Od setek lat znane są jego właściwości, które obejmują wpływ na samopoczucie, zdolności poznawcze i długowieczność. Odkryto, że ma on wiele substancji bioaktywnych, takich jak kwasy tłuszczowe, aminokwasy, związki mineralne, witaminę D, hericenony, erinacyny, hericeny, polisacharydy czy beta-glukany. Obecnie soplówka jeżowata jest szczególnie doceniana za to, że może stymulować tworzenie nowych połączeń nerwowych i regenerację już istniejących połączeń. Często mówi się również o korzystnym wpływie ochronnym na mózg człowieka. Grzyb ten pochodzi z Chin, jednak jego występowanie obejmuje także tereny Japonii, Korei i Europy. Jako producent wielu naturalnych produktów zapewniamy dostęp do suplementów oraz artykułów typu superfoods, których bazą jest soplówka jeżowata.

Jak potencjalnie działa soplówka jeżowata?

Potencjalny wpływ naturalnych składników jest zdecydowanie różnorodny. Wciąż prowadzone są badania w obrębie tego, w jaki sposób soplówka jeżowata wpływa na organizm człowieka. Ma ona wiele właściwości prozdrowotnych i może stanowić uzupełnienie codziennej zbilansowanej diety. Dawniej grzyb stosowano w celach wzmocnienia organizmu oraz odporności. Obecnie wiele badań sprawia, że przypisuje się także działanie grzyba Lion’s Mane w zakresie przyspieszania zdrowienia w czasie infekcji. Oczywiście podstawą jest odpowiednia dawka witamin oraz innych składników adekwatnych do dolegliwości. Co więcej, soplówka jeżowata, np. ekstrakt, może redukować negatywny wpływ stresu na neurony. Z tego powodu grzyb stanowi często suplement wspierający osoby żyjące pod presją i doświadczające stanów lękowych. Przypuszcza się również, że korzystne oddziaływanie mogą dostrzec osoby podczas terapii depresji, a także odczuwające jesienne przygnębienie czy częste wahania nastroju. Soplówka jeżowata, jaką oferuje nasz sklep w formie różnych produktów, może chronić układ pokarmowy czy trawienny. W połączeniu ze zdrowym trybem życia może przyczynić się do usunięcia wrzodów żołądka, zaparć, nudności czy wzdęć. Wiele osób stosuje ten grzyb również po to, by łagodzić objawy cukrzycy, ryzyko wystąpienia zakrzepów, chroniąc się przed różnymi dolegliwościami.

Soplówka jeżowata — cena i zastosowanie

Można mówić o wielu zastosowaniach, jakie ma soplówka jeżowata. Cena produktów, jakie z niej powstają, w tym suplementów diety, jest zwykle wysoka z uwagi na trudność pozyskiwania grzyba w Polsce. W naszej ofercie znajdziesz kilka wyrobów na bazie soplówki. Wszystkie propozycje są wysokiej jakości. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim ekstrakt CO2 z soplówki jeżowatej. Skoncentrowana dawka 0,05 ml odpowiada 4 g suszonego owocnika. Zawiera ona tzw. hericenony od C do H, co możemy potwierdzić badaniami. Stanowi suplement diety bogaty w witaminę D. Nasz ekstrakt pozyskujemy metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Proces ten wymaga specjalnych warunków pozyskiwania, lecz dzięki niemu uzyskuje się wysokiej jakości suplement diety. Metoda ta sprawia, że produkt nie zawiera ciężkostrawnych części owocnika, m.in. chityny, która tworzy ściany komórkowe wielu grzybów, ani pozostałości toksycznych rozpuszczalników i produktów ubocznych utleniania i degradacji termicznej. Z tego powodu często sięgają po niego osoby z dolegliwościami ze strony układu trawiennego, a także z depresją, stanami lękowymi, demencją, chorobami Alzheimera oraz Parkinsona.

Jak stosować soplówkę jeżowatą?

Prezentowana soplówka jeżowata może być przyjmowana różnorodnie. Wszystko zależy od tego, na który produkt z oferty się zdecydujesz. Grzyb ten w swojej naturalnej formie ma łagodny, delikatny aromat. Często wykorzystuje się go w azjatyckiej kuchni. Zalecana dawka dla soplówki jeżowatej w proszku wynosi 1 – 5 g. Można to podzielić na 2-3 porcje. Jednak najwyższa dozwolona maksymalna ilość spożycia suszonego grzyba wynosi 5 g/kg masy ciała. W asortymencie znajduje się także ekstrakt, który stosuje się np. doustnie, bezpośrednio ze strzykawki. Jeśli nie odpowiada Ci smak tego typu suplementu, możesz dodać go do ulubionego napoju herbaty czy kawy, która idealnie przykryje grzybowy aromat. Z kolei soplówkę jeżowatą w oleju rzepakowym, którą znajdziesz w naszej ofercie, powinno się stosować 3 razy dziennie po 10 kropli. Możesz zdecydować się na przyjmowanie doustne lub dodać olej do owsianki czy ulubionego napoju, a nawet naparu ziołowego, gdzie oleisty smak nie będzie wyczuwalny. Decydując się natomiast na 100% suszony owocnik z naszego asortymentu, możesz dodawać go do ulubionych posiłków czy koktajli. Zalecana dawka suplementacyjna dla osób zdrowych to 1 g proszku. Najczęstszym wyborem w naszym sklepie jest natomiast ekstrakt. Soplówka jeżowata w takiej formie to skoncentrowana dawka, która zawiera bioaktywne substancje, m.in. hericenony, które bezpośrednio oddziałują na białko Czynnik Wzrostu Nerwów (ang. Nerve Growth Factor, NGF). Co ważne, soplówka jeżowata w żadnej formie nie powinna być przyjmowana przez kobiety w ciąży lub karmiące, ze względu na brak badań, potwierdzających bezpieczeństwo stosowania w ciąży.

Soplówka jeżowata jako suplement — gdzie kupić?

Wiesz już, jakie właściwości i zastosowanie ma soplówka jeżowata. Sklep nasz proponuje ją w formie suplementu, ekstraktu, a także suszu czy oleju. Jako doświadczony producent tych produktów pozyskujemy grzyb lion’s Mane z polskiej hodowli, która zapewnia najwyższą jakość dostarczanych owocników. Co więcej, przykładamy szczególną wagę do warunków przechowywania pozyskiwanych surowców, dlatego możesz mieć pewność, że decydujesz się na najlepsze suplementy. Na korzyść wpływa także wykorzystywana przez nas metoda ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla przy pozyskiwaniu ekstraktów. Mimo że jest ona kosztowa, pozwala uzyskać najlepsze substancje, pozbawione ciężkostrawnych części owocnika. Wszystkie produkty z naszej oferty są poddawane badaniom. Zachęcamy do sprawdzenia asortymentu. Zapewniamy szybką dostawę w odpowiednich dla danego wyrobu warunkach oraz różne formy płatności. Przykładamy wagę również do pakowania zamówień. Skontaktuj się z nami w razie pytań lub wątpliwości.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.