Darmowa dostawa od 450 zł

Próbka – Ashwagandha Dream Guardian

Pełna wersja produktu

W związku z licznymi zapytaniami wychodzimy Państwu naprzeciw i wdrażamy próbki naszych produktów, które wystarczą na 2 tygodnie kuracji. Wszystkie próbki są na dwa tygodnie, ponieważ taki jest literaturowy okres nasycenia organizmu suplementem/substancją czynną. Po dwóch tygodniach następuje tzw okres nasycenia substancją czynną i jest to maksymalny czas oczekiwania na odczucie oczekiwanych zmian w organizmie.

40.00 

Ashwagandha (Withania somnifera) to roślina z rodziny Psiankowatych, do których należą m.in. ziemniaki, pomidory, bakłażany, tytoń szlachetny czy „magiczna” mandragora. Występuje naturalnie w rejonach klimatu tropikalnego i subtropikalnego – głównie w Afryce i Azji, ale znaleźć ją można również w Europie – w Hiszpanii, Włoszech i Grecji. Jest to niski krzew o wydłużonych, matowych liściach. Dzwonkowate kwiaty zmieniają się w czerwono-pomarańczowy, okrągły owoc. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu, końskiemu zapachowi korzenia (sanskr. ashwa „koń”, gandha „zapach”).

Korzeń i owoce Ashwagandhy wykorzystuje się od ponad 6 000 lat w indyjskiej Ajurwedzie (sanskr. ajuh – „życie” i weda – „wiedza o życiu” lub „przebieg życia”) gdzie pomagała na schorzenia takie jak gruźlica, artretyzm, zapalnie górnych dróg oddechowych czy bielactwo, a także w regulacji cyklu snu i cyklu miesiączkowego.

Dzięki zawartości substancji takich jak witanolidy, glikowitanolidy, alkaloidy, sitoinozydy i saponiny Ashwagandha zaliczana jest do roślin adaptogennych  (łac. adaptō ‘przystosować się’; gr. γένος genos ‘ród’, ‘pochodzenie’). Adaptogeny to substancje pochodzenia roślinnego pomagające w adaptacji (przystosowaniu) organizmu do niekorzystnych warunków zarówno psychicznych jak i fizycznych, Pomagają w walce ze stresem, przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym, spowalniają starzenie się organizmu i wspomagają rekonwalescencję.

Ashwagandha, inaczej witania ospała, żeń-szeń indyjski, wiśnia zimowa lub śpioszyn lekarski wykazuje działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, antystresowe, przeciwlękowe i przeciwnowotworowe. Badania kliniczne nad witanią ospałą wykazały, że przyjmowanie ekstraktu ze sproszkowanego korzenia ashwagandhy pozytywnie wpływa na zasypianie, długość i jakość snu u pacjentów ze zdiagnozowanymi zaburzeniami snu. Nie wykazywała przy tym skutków ubocznych, bez względu na płeć, wiek i ogólny stan zdrowia fizycznego. Czytaj dalej…

Suplement diety Dream Guardian stworzony został z połączenia dwóch ekstraktów, pozyskanych metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Ekstrakt z ashwagandhy rozpuściliśmy w oleju lnianym – neutralnym nośniku. Dzięki takiej formulacji, suplement diety jest łatwy do podania i szybko wchłania się w organizmie.

Dzienna porcja do spożycia: 3×10 kropli (3 pipety). Przyjmować rano, najlepiej przed posiłkiem.

Pierwsze efekty stosowania ashwagandhy można zauważyć po 2-3 tygodniach spożywania.
Zalecamy robienie przerw w stosowaniu ekstraktu z ashwagandhy (8 tygodni stosowania – 4 tygodnie przerwy).

Przeciwwskazania:

  • nie zaleca się stosowania u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • nie zaleca się stosowania w przypadku zażywania leków o działaniu nasennym, uspokajającym, przeciwpadaczkowym,
  • należy zachować szczególną ostrożność w przypadku nadczynności tarczycy,
  • nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

 

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

 

Aktualne badania i certyfikat

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 40 recenzji
  1. Polecam sklep, towar pierwszej klasy, dodatkowy prezent do zamówienia. Dziękuję i pozdrawiam

  2. Profeska. dziękuję bardzo.. Polecam

  3. Zadowolony z obsługi

Zobacz inne produkty

Próbki produktów

2-tygodniowe próbki w niskich cenach! Sprawdź działanie naszych produktów na sobie.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.