Darmowa dostawa od 450 zł

Soplówka Jeżowata w oleju rzepakowym

Lion’s Mane & Canola

Skład: Ekstrakt CO2 z Soplówki Jeżowatej (ang. Lion’s Mane, Hericium erinaceus, Bull. Fr. Pers.) rozpuszczony w oleju rzepakowym.
 • 30 ml – 30 porcji
 • Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia, niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 3 x 10 kropli
 • Skoncentrowana dawka – 34 mg Soplówki Jeżowatej w dziennej porcji
 • Produkt odpowiedni dla wegan
Sprawozdanie z badań Soplówki Jeżowatej  

200.00 

Soplówka Jeżowata – Lion’s Mane mushroom

 

Soplówka Jeżowata Lion's Mane - świeży owocnik

Soplówka Jeżowata (ang. Lion’s Mane, Hericium erinaceus Bull. Fr. Pers) to niesamowity grzyb o właściwościach prozdrowotnych. Znany jest w tradycyjnej medycynie Chin i Japonii już od tysięcy lat, gdzie używany był do zachowania sprawności i klarowności umysłu, utrzymywania wysokiej odporności organizmu, a także zwalczania dolegliwości układu pokarmowego.

Charakterystycznymi, bioaktywnymi związkami Soplówki Jeżowatej są erinacyny, hericenony i hericeny. To właśnie one wpływają na produkcję białka NGF (Czynnik Wzrostu Nerwów), regulując pracę układu nerwowego. Zapobiegają śmierci neuronów i wspomagają tworzenie nowych połączeń nerwowych.
Ze względu na swoje neuroprotekcyjne (ochronne na komórki nerwowe) i neurotropowe (wpływające na układ nerwowy) właściwości Soplówka Jeżowata wykorzystywana jest w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak demencja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, pląsawica Huntingtona czy stwardnienie rozsiane. Wykazuje również działanie antystresowe i przeciwlękowe.

 

Lion’s Mane & Canola – Soplówka Jeżowata w oleju rzepakowym

Suplement diety Lion’s Mane & Canola to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z chorobami neurodegeneracyjnymi. Korzystnie wpływa na pamięć, koncentrację i funkcje poznawcze.
Ekstrakt z Soplówki Jeżowatej, pozyskiwany metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym, rozpuściliśmy w neutralnym nośniku, jakim jest olej rzepakowy. Dzięki temu możemy dostosować dzienną dawkę według indywidualnych potrzeb.

Ekstrakt z Soplówki Jeżowatej pozyskujemy metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Proces przebiega w stosunkowo niskich temperaturach, bez dostępu tlenu i światła. Dzięki kontroli parametrów ekstrakcji powstały ekstrakt zawiera możliwie najwyższe stężenia drogocennych, bioaktywnych substancji, bez produktów ubocznych procesu utleniania i degradacji termicznej. W normalnych warunkach dwutlenek węgla jest gazem, dlatego samoczynnie ulatnia się z ekstraktu, zaraz po opuszczeniu ekstraktora. W przeciwieństwie do wielu metod ekstrakcji nie ma ryzyka zanieczyszczenia końcowego produktu rozpuszczalnikiem.

W jednej porcji (3 x 10 kropli) zawiera:

Soplówka Jeżowata w oleju rzepakowym, ekstrakt CO2 z Soplówki Jeżowatej, Lion's Mane & Canola

966 mg oleju rzepakowego (w tym 0,25 mg witaminy E i 0,75 µg witaminy K)
i 34 mg ekstraktu z Soplówki Jeżowatej (34 mg jest równoważne 2 g suszonego owocnika).
Płynna forma naszego suplementu wpływa na przyswajalność bioaktywnych substancji – m.in. hericenonów, witamin i składników mineralnych. Nie zawiera żadnych dodatków ani konserwantów. Butelka 30 ml przewidziana jest na 30 dni stosowania.

Dlaczego nasz suplement diety z Soplówki Jeżowatej?

 • Ekstrakt 60:1
 • Skoncentrowana dawka – 34 mg Soplówki Jeżowatej w porcji
 • Wysoka zawartość bioaktywnych substancji, w tym wit. D, E i K
 • Ekstrakt bez żadnych dodatków i pozostałości rozpuszczalników
 • Wysoka przyswajalność drogocennych składników
 • Łatwość stosowania
 • Możliwość dostosowania dawki według indywidualnych potrzeb.

Jak stosować suplement diety Lion’s Mane & Canola?

Porcję produktu 3 x 10 kropli (jedna pipeta) przyjmować doustnie, w razie konieczności popić płynem.
Dzienną dawkę można również dodać do ulubionego napoju – herbaty, kawy lub kakao.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie zaleca się stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Poznaj wszystkie nasze produkty na bazie Soplówki Jeżowatej!

Suplementy diety Magic Health FoodBeautiful Mind i Body Balance

Soplówka Jeżowata solo – w proszku i w oleju rzepakowym
ExtractHome - Soplówka Jeżowata, Lion's Mane muschroom, wszystkie produkty

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 27 recenzji
 1. Dwa tygodnie zażywania Soplówki Jeżowatej 1 łyżeczka dziennie do kawy soku i już odczuwam efekty jestem mniej ospała mam więcej energii super produkt Iwona lat 51

 2. Szybka dostawa, dobry produkt polskiej firmy, POLECAM!

 3. Po 1-2 tygodniach widać pozytywne efekty.

 4. Działa! Lepsza koncentracja i szybkość działania.

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.