Darmowa dostawa od 450 zł

Olej z ostropestu do picia

Zastosowanie:

Wewnętrznie, do spożycia – odtruwa wątrobę, obniża poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2, działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco,  zwiększa produkcję mleka u kobiet karmiących piersią, czytaj dalej..

Zewnętrznie, na skórę i włosy – zapobiega rozwojowi żylaków, zapobiega celulitowi, wzmacnia włosy, wspomaga leczenie chorób ginekologicznych, leczenie ran, odleżyn, owrzodzeń, oparzeń, wspomaga prawidłową kondycję skóry, czytaj dalej..

Sposób użycia/dawkowanie, sprawdź dawkowanie oleju z ostropestu

Dlaczego warto wybrać NASZ olej z ostropestu, sprawdź dlaczego warto

Wartości odżywcze, sprawdź właściwości oleju z ostropestu

Inne, ważne informacje, zapoznaj się..

Specyfikacja [PDF]

85.00 160.00 

Olej z ostropestu może być wsparciem w codziennej diecie

Życie w pośpiechu i z ciągłym narażeniem na stres sprawia, że organizm potrzebuje wsparcia. Podstawą jest zdrowa i zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna, a także zrównoważona suplementacja, uzupełniająca żywienie. W zależności od dolegliwości, z którymi się zmagasz, konieczne może być dopasowanie zupełnie innych preparatów wspomagających organizm. Na dolegliwości ze strony wątroby, jak i kłopoty z trawieniem pomocą może być olej z ostropestu do picia, znany też jako olej na wątrobę. Powstaje z owoców ostropestu plamistego, które zawierają bioflawonoidy, m.in. najbardziej czynną silimarynę, będącą silnym antyutleniaczem.

Olej z ostropestu stanowi zatem suplement diety bogaty w różne witaminy oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe, mogący wspierać poprawną pracę wątroby. Jest jedynie uzupełnieniem dla zdrowego żywienia, nie może być jego substytutem.

Olej z ostropestu — od czego zależy cena?

W naszej ofercie prezentujemy między innymi w różnych opakowaniach olej z ostropestu. Cena tego suplementu jest kształtowana przez wiele czynników. Jako producent ekstraktów do pozyskiwania olejów wykorzystujemy metodę ekstrakcji nadkrytycznej dwutlenku węgla, co sprawia, że proponowane w ofercie artykuły to suplementy przypuszczalnie mające wiele cennych właściwości. Wykorzystanie tej metody jest kosztowniejsze i pracochłonne, lecz za to bezpieczniejsze. Wymaga użycia najlepszej jakości surowców w procesie produkcji. Na cenę za olej z ostropestu składają się między innymi koszty zakupu półproduktu, produkcja, zapewnienie odpowiednich warunków do przechowywania i wiele innych.

Olej z ostropestu do picia jest dostępny w naszej ofercie w dwóch opakowaniach 100 i 250 ml. By zachował swoje składniki, musi być przechowywany w ciemnych, szklanych opakowaniach, które zapewniamy i które również odpowiadają za jego cenę.

Kiedy zwykle stosuje się olej na wątrobę?

Olej na wątrobę jest zwykle stosowany przez osoby odczuwające dolegliwości ze strony układu pokarmowego, m.in. przy trudnościach z trawieniem. Chętnie sięgają po niego osoby z kamieniami na woreczku żółciowym, ponieważ potencjalnie wzmaga wydzielanie się żółci.  Dzięki wysokiej dawce kwasów wielonienasyconych może mieć działanie przeciwzapalne. Olej z ostropestu do picia może być również brany jako suplement przez osoby, które chcą wspomóc pracę wątroby w usuwaniu toksyn z organizmu, a także w samoregulacji.

Co ważne po suplement ten sięgają często także osoby, które chcą wesprzeć organizm i pomóc mu w odpowiedniej regeneracji. Z uwagi na potencjalne korzystne działanie oleju z ostropestu na trawienie chętnie wybierają go osoby odchudzające się, a także mające problem z regularnym wypróżnianiem. Stanowi także element zdrowej diety i źródło kwasów nienasyconych omega-3 i omega-6 z uwagi na przypuszczalne pozytywne działanie na organizm.

Olej z ostropestu — gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?

Potencjalne cenne właściwości, jakie może wykazywać olej z ostropestu, sprawiają, że jako suplement jest chętnie wybierany. Jednak jak przy każdym produkcie, tak i przy tym warto zwrócić uwagę na sposób pozyskiwania preparatu. Za najbezpieczniejszą metodę przyjmuje się ekstrakcji nadkrytycznej dwutlenku węgla. Olej, by miał możliwie korzystne działanie, powinien być tłoczony na zimno, niefiltrowany i nierafinowany. Tylko wtedy potencjalnie zachowa najwięcej dobrych substancji i właściwości.

Należy zwrócić uwagę na opakowanie, jakie ma olej z ostropestu. Gdzie kupić ten produkt odpowiednio przechowywany i pakowany? Trafnym wyborem są jedynie suplementy produkowane w niewielkich nakładach i przechowywane w zacienionych miejscach. Takie prezentujemy w naszej ofercie. Butelki zostały dostosowane do produktu i zaopatrzone w odpowiednie zamknięcie, które zapobiega wylaniu się oleju podczas dostawy, jak i później, gdy zechcesz zabrać suplement ze sobą w podróż.

Jak wprowadzić do diety olej z ostropestu do picia?

Olej z ostropestu jest dostępny w naszej ofercie jako produkt do picia. Płynna forma powoduje, że wyrób jest bardziej skondensowany i łatwiej dostarczyć jego odpowiednią dawkę. By wprowadzić olej do codziennej diety, wystarczy przestrzegać zaleceń dawkowania. Ważne jest spożywanie go na zimno dla zachowania potencjalnych właściwości produktu. Olej  z ostropestu może być elementem w zdrowej kuchni. Co to oznacza? Pozwala urozmaicić potrawy, lecz nie może być poddawany obróbce termicznej. Ma lekki, korzenny smak i może być wykorzystany jako dodatek do sałatek czy twarogu.

Warto pamiętać, by olej z ostropestu do picia przechowywać w chłodnym miejscu. Jeśli dodanie go do lunchu nie jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, produkt aplikuje się bezpośrednio na język lub przyjmuje bezpośrednio z sokiem, miodem lub herbatą o intensywnym smaku. Minimalizują one odczuwanie smaku oleju, który niekiedy wydaje się dość specyficzny. Pamiętaj, żeby nie przekraczać zalecanej dawki. To suplement mający wspierać wątrobę, lecz nie może być zamiennikiem dla zdrowego żywienia.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 26 recenzji
  1. Szybka dostawa, dobry produkt polskiej firmy, POLECAM!

  2. Po 1-2 tygodniach widać pozytywne efekty.

  3. Działa! Lepsza koncentracja i szybkość działania.

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.