Darmowa dostawa od 450 zł

Soplówka Jeżowata ekstrakt CO2

Skład: 100% ekstrakt CO2 z Soplówki Jeżowatej (ang. Lion’s Mane, Hericium erinaceus, Bull. Fr. Pers.)
 • Skoncentrowana dawka – ekstrakt 60:1
 • 1 ml – 20 porcji
 • Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia – 0,05 ml
 • Produkt odpowiedni dla wegan
Sprawozdanie z badań Soplówki Jeżowatej – hericenony

200.00 

Soplówka Jeżowata – Lion’s Mane mushroom

Soplówka Jeżowata Lion's Mane - świeży owocnik

Soplówka Jeżowata (ang. Lion’s Mane, Hericium erinaceus Bull. Fr. Pers) to niesamowity grzyb o właściwościach prozdrowotnych. Znany jest w tradycyjnej medycynie Chin i Japonii już od tysięcy lat, gdzie używany był do zachowania sprawności i klarowności umysłu, utrzymywania wysokiej odporności organizmu, a także zwalczania dolegliwości układu pokarmowego.

Charakterystycznymi, bioaktywnymi związkami Soplówki Jeżowatej są erinacyny, hericenony i hericeny. To właśnie one wpływają na produkcję białka NGF (Czynnik Wzrostu Nerwów), regulując pracę układu nerwowego. Zapobiegają śmierci neuronów i wspomagają tworzenie nowych połączeń nerwowych.
Ze względu na swoje neuroprotekcyjne (ochronne na komórki nerwowe) i neurotropowe (wpływające na układ nerwowy) właściwości Soplówka Jeżowata wykorzystywana jest w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak demencja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, pląsawica Huntingtona czy stwardnienie rozsiane. Wykazuje również działanie antystresowe i przeciwlękowe.

 

 

 

Soplówka Jeżowata Ekstrakt CO2 – Lion’s Mane extract

Ekstrakt z Soplówki Jeżowatej pozyskujemy metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Proces przebiega w stosunkowo niskich temperaturach, bez dostępu tlenu i światła. Dzięki kontroli parametrów ekstrakcji powstały ekstrakt zawiera możliwie najwyższe stężenia drogocennych, bioaktywnych substancji, bez produktów ubocznych procesu utleniania i degradacji termicznej. W normalnych warunkach dwutlenek węgla jest gazem, dlatego samoczynnie ulatnia się z ekstraktu, zaraz po opuszczeniu ekstraktora. W przeciwieństwie do wielu metod ekstrakcji nie ma ryzyka zanieczyszczenia końcowego produktu rozpuszczalnikiem. Nie zawiera żadnych dodatków, a dzięki metodzie, jaką wykorzystujemy przy produkcji, nie zawiera ciężkostrawnych części owocnika – przyjmować go mogą osoby o nadwrażliwości układu pokarmowego.

Soplówka Jeżowata (Lion's mane, Hericium erinaceus) ekstrakt

Nasz ekstrakt z Soplówki Jeżowatej (nazywanej też “lwią grzywą”) to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z problemami z pamięcią, koncentracją, zmęczeniem czy rozdrażnieniem. Korzystnie wpływa na pracę mózgu, układu nerwowego i poprawę samopoczucia. Pomaga niwelować stany depresyjne i lękowe. Polecamy szczególnie osobom cierpiącym na choroby neurodegeneracyjne, takie jak: demencja, choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona.

Ekstrakt CO2 pozyskujemy z wyselekcjonowanych owocników Soplówki Jeżowatej (Hericium erinaceus, Bull. Fr. Pers.), wychodowanych w Polsce. Zawiera hericenony od C do H, co potwierdzamy badaniami. Może być również stosowany jako źródło naturalnej witaminy D, w szczególności dla osób będących na diecie roślinnej.

Dlaczego nasz ekstrakt z Soplówki Jeżowatej?

 • Ekstrakt 60:1
 • Skoncentrowana dawka – 0,05 ml (49 mg) odpowiada 4 g suszonego owocnika
 • Wysoka zawartość bioaktywnych substancji
 • Ekstrakt bez żadnych dodatków i pozostałości rozpuszczalników
 • Wysoka przyswajalność drogocennych składników
 • Możliwość dostosowania dawki według indywidualnych potrzeb.

Jak stosować ekstrakt CO2 z Soplówki Jeżowatej?

Porcję produktu (0,05 ml – 1 podziałka) wycisnąć ze strzykawki, przyjmować doustnie i popić płynem.
Dzienną dawkę można również dodać do ulubionego napoju – herbaty, kawy lub kakao.
Strzykawkę należy każdorazowo zabezpieczyć po użyciu.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie zaleca się stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Poznaj wszystkie nasze produkty na bazie Soplówki Jeżowatej!

Suplementy diety Magic Health FoodBeautiful Mind i Body Balance

Soplówka Jeżowata solo – w proszku i w oleju rzepakowym
ExtractHome - Soplówka Jeżowata, Lion's Mane muschroom, wszystkie produkty

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 32 recenzje
 1. Wszystko na 5. Polecam!!!

 2. Wszystko wporządku zgodnie z opisem, wysyłka szybko dotarła

 3. Świetny produkt! Działa bardzo szybko! Mam lepszy humor i “wyostrzyły” mi się sny.
  Pamiętam każdy sen po nocy.
  Jest to produkt warty codziennej suplementacji.

 4. Jestem bardzo zadowolona, wróciła jasność mysli

 5. Produkt ok pomaga

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.