Suplementy na pamięć i koncentrację - Beautiful Mind

Działanie

Wspomaga stymulację komórek nerwowych, poprawiając pracę mózgu, koncentrację, pamięć i inne procesy poznawcze. Działa przeciwlękowo, antystresowo i atyoksydacyjnie. Wspomaga zapobieganie i leczenie chorób neurodegeneracyjnych takich jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona czy demencja.

Sposób użycia

Do spożycia wyłącznie na zimno. Wyrazistość i intensywność smaku wynika z dużej zawartości prozdrowotnych substancji.

Zalecane dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia, niezbędna do prawidłowego działania produktu 3 x 11 kropli. Pierwsze efekty można zauważyć już po dwóch tygodniach stosowania.

Skład

ekstrakt z soplówki jeżowatej (ang. Lion’s mane, Hericium erinaceus, L.), ekstrakt z korzenia ashwagandhy (Withania somnifera, L.), olej z wiesiołka (Oenothera biennis, L.)

Objętość

100 ml wystarcza na 90 dni (trzy miesiące) stosowania/ 30 ml wystarcza na 30 dni (1 miesiąc) stosowania
Wszystkie składniki zostały pozyskane z surowców najwyższej jakości, od sprawdzonych dostawców, metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym SFECO2 Specyfikacja produktu PDF   / sprawozdanie z badań soplówki jeżowatej

120.00 300.00 

Poprzednia najniższa cena: 120.00 .

Beautiful Mindwspomaga pamięć i koncentrację w prawidłowym funkcjonowaniu. 

Skład:

Soplówka jeżowata (ang. lion’s mane, Hericium erinaceus, L.) – jadalny grzyb o nietuzinkowym wyglądzie, wykorzystywany przez Japończyków do zachowania pełni sprawności umysłowej i poznawczej. Pomaga złagodzić objawy demencji starczej, soplówkę jeżowatą używa się też przy leczeniu choroby Alzheimera i choroby Parkinsona. Dziś wiemy, że swoje prozdrowotne właściwości zawdzięcza zawartości hericenów, hericenonów i erinacyn – bioaktywnych związków wspomagających stymulację komórek nerwowych, poprawiając pracę mózgu, koncentrację oraz pamięć. Hericenony i erinacyny odgrywają kluczową rolę w walce ze stresem, wykazując działanie antydepresyjne i przeciwlękowe. Grzyb ten zawiera również polisacharydy, podstawowe aminokwasy, selen, żelazo, cynk, german i potas. Dowiedz się wiecej

 

Ashwagandha, inaczej witania ospała lub żeń-szeń indyjski, to roślina zaliczana do adaptogennych. Adaptogeny to substancje aktywne, zawarte w niektórych roślinach, wykazujące działanie przeciwstresowe. W naturalny sposób zwiększają możliwości adaptacyjne organizmu na niekorzystne warunki środowiskowe. Zawarte w ashwagandhdzie dwie grupy substancji: witanolidy i glikowitanolidy odpowiadają za jej szczególne właściwości. Witania ospała wykazuje działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, antystresowe, przeciwlękowe i przeciwnowotworowe. Normalizuje poziom cukru we krwi, obniża cholesterol i pozytywnie wpływa na libido zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Badania nad żeń-szeniem indyjskim wykazały pozytywny wpływ rośliny na choroby neurodegeneracyjne, m.in. chorobę Parkinsona, pląsawicę Huntingtona i chorobę Alzheimera. Polecany dla osób borykających się  z bezsennością.

 

Olej z wiesiołka – olej otrzymywany z nasion wiesiołka dwuletniego (Oenothera biennis, L.). Dzięki zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, a w  szczególności kwasu g-linolenowego, pomaga w stanach reumatycznych i artretycznych, korzystnie wpływa na leczenie cukrzycy, łagodzi dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i menopauzą. Wspomaga gojenie ran, polecany dla osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą. Więcej informacji

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

  1. DZ (zweryfikowany)

    Niepozorna buteleczka ale ze świetną zawartością, co ważne olej ma łagodny jak na czarnuszkę smak i w połączeniu z sokiem/cytryna/miodem wypiją go nawet dzieci.

    Olej z czarnuszkiOlej z czarnuszki

  2. Anna Kluczek-Kollar (zweryfikowany)

  3. Anna Kluczek-Kollar (zweryfikowany)

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.