Darmowa dostawa od 450 zł

ADHD – koncentracja i uspokojenie

Działanie

Zmniejsza nadmierną ruchliwość, zaburzenia uwagi oraz nadmierną impulsywnością. Wspomaga stymulację komórek nerwowych, poprawiając pracę mózgu, koncentrację, pamięć i inne procesy poznawcze.

Sposób użycia

Do spożycia wyłącznie na zimno. Wyrazistość i intensywność smaku wynika z dużej zawartości substancji czynnych: hericenonów oraz witanolidów i witaferyny.

Zalecane dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia, niezbędna do prawidłowego działania produktu 3 x 11 kropli. Pierwsze efekty literaturowo można zauważyć już po dwóch tygodniach stosowania, choć niektórzy klienci zgłaszają pozytywne działanie natychmiast i po trzech dniach stosowania.

Skład

ekstrakt z soplówki jeżowatej (ang. Lion’s mane, Hericium erinaceus, L.), ekstrakt z korzenia ashwagandhy (Withania somnifera, L.), olej z wiesiołka (Oenothera biennis, L.)

Objętość

30 ml wystarcza na 30 dni (1 miesiąc) stosowania


Wszystkie składniki zostały pozyskane z surowców najwyższej jakości, od sprawdzonych dostawców, metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Analiza ilościowa substancji czynnych: soplówka jeżowata (hericenony) oraz ashwaghanda (witanolidy oraz witaferyna).

120.00 

Choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba Alzheimera, Huntingtona, Parkinsona, ataksja rdzeniowo-móżdżkowa, stwardnienie zanikowe boczne, otępienie czołowo-skroniowe, ataksja Friedreicha, paraplegia spastyczna i zanik nerwu wzrokowego typu 1 oraz zaburzenia neuropsychiatryczne, nadpobudliwość i zaburzenia ze spektrum autyzmu są ze sobą ściśle powiązane z deficytami neurobiologicznymi. BDNF (neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego) jest niezbędny do genezy neuronów, różnicowania, przeżycia, wzrostu, żywotności synaptycznej i plastyczności. BDNF pełni ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Współczesne badania naukowe wykazują, że związki z soplówki jeżowatej (hericium erinaceus) takie jak hericenony są silnymi stymulatorami NGF (czynnik wzrostu nerwów) oraz BDNF. W związku z tym mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu ww. schorzeń.

Badania naukowe dotyczące wykorzystania roślin ajurwedyjskich, m.in. Ashwagandhy (Withania somnifera D.) w terapii zaburzeń uwagi u dzieci (ADD/ADHD), wykazały istotny wpływ na poprawę koncentracji oraz czasu skupienia u dzieci z ADHD (Singhal i in., 2010). W meta analizie z roku 2023 wykazano, że terapie ajurwedyjskie istotnie redukują objawy ADHD u dzieci i mogą stanowić obiecujący kierunek dalszych badań nad dobroczynnym działaniem ziół ajurwedyjskich, w tym także Ashwagandhy.

Źródła:
https://doi.org/10.1016/j.phrs.2019.104458
https://doi.org/10.1016/j.hermed.2023.100772

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 50 recenzji
  1. Jestem zadowolony

  2. Jestem w trakcie testowania. Wypowiem się za 3 tygodnie.

Beta Myto Complex

Odporność, witalność, mikrobiota

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.