Darmowa dostawa od 450 zł

Zestaw prezentowy oleje funkcjonalne

Zestaw olejów funkcjonalnych idealny na Prezent!

Wybierz dowolne dwa oleje o pojemności 250 ml i skorzystaj z promocji!

Zestawy pakujemy w ozdobne pudełko.

240.00 

Poprzednia najniższa cena: 240.00 .

Olej z ostropestu do picia Extracthome
Olej z ostropestu 250 ml
160.00 
Olej lniany do picia ExtractHome
Olej lniany 250 ml
160.00 
Olej z wiesiołka do picia ExtractHome
Olej z wiesiołka 250 ml
160.00 
Olej z czarnuszki do picia ExtractHome
Olej z czarnuszki 250 ml
25.00 

Poprzednia najniższa cena: 25.00 .

Zestaw olejów funkcjonalnych to idealny prezent na Święta Bożego Narodzenia!
Wybierz dowolne dwa oleje o pojemności 250 ml i ciesz się zdrowiem!
Każdy zestaw pakujemy w ozdobne pudełko, które dodatkowo zabezpieczamy na czas wysyłki.

Olej z czarnuszki – czarnuszka siewna (Nigella sativa, L.) to roślina, która wykazuje niesamowite właściwości lecznicze. Doskonale działa od wewnątrz, jak i zewnętrznie. O wpływie czarnuszki na włosy, skórę i paznokcie pisaliśmy tutaj. Olej z czarnuszki przyjmowany doustnie w formie suplementu diety, dzięki zawartości tymochinonu, wspiera odporność organizmu, działa przeciwutleniająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Zwiększa wrażliwość organizmu na insulinę, reguluje apetyt i wspomaga walkę z otyłością.

Olej z wiesiołka – olej otrzymywany z nasion wiesiołka dwuletniego (Oenothera biennis, L.). Dzięki zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, a w  szczególności kwasu g-linolenowego, pomaga w stanach reumatycznych i artretycznych, korzystnie wpływa na leczenie cukrzycy, łagodzi dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i menopauzą. Wspomaga gojenie ran, polecany dla osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą.

Olej lniany – pozyskiwany z nasion lnu jest najbogatszym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3. Zawarty w siemieniu lnianym kwas alfa-linolenowy (ALA) wpływa na ciśnienie krwi i obniżenie poziomu cholesterolu.

Olej z ostropestu – ostropest plamisty (Sylibum marianum, L.) to roślina znana ze swoich leczniczych właściwości już od czasów Cesarstwa Rzymskiego. Główny składnik oleju z ostropestu – sylimaryna – jest doskonałym hepatoprotektantem (działa ochronnie na komórki wątroby). Zabezpiecza wątrobę przed wpływem wielu szkodliwych czynników, m.in. etanolu i niektórych leków. Ekstrakt z ostropestu plamistego ma potencjał w leczeniu cukrzycy insulinoopornej i otyłości, a także wielu chorób wątroby, takich jak marskość wątroby czy zapalenie wątroby typu C (HCV). Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 26 recenzji
  1. Szybka dostawa, dobry produkt polskiej firmy, POLECAM!

  2. Po 1-2 tygodniach widać pozytywne efekty.

  3. Działa! Lepsza koncentracja i szybkość działania.

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.