Darmowa dostawa od 450 zł

[PREORDER] Wanna Be Fit

WANNA BE FIT

  Poleca trener personalny – Adam Witczak  Skład: Ekstrakt CO2 z Cordycepsu (Cordyceps militaris) rozpuszczony w oleju z wiesiołka oraz w oleju z pestek malin (Rubus idaeus L.)
  • 30 ml – 30 porcji (miesięczna kuracja)
  • Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia, niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu 9 naciśnięć pompki
  • Skoncentrowana dawka – 33 mg ekstraktu z Cordycepsu w tym 0,42 mg/g kordycepiny
  • Produkt odpowiedni dla wegan

200.00 

Jakie właściwości ma maczużnik chiński?

Cordyceps zawiera wiele drogocennych dla naszego organizmu substancji. Najbardziej charakterystyczną i cenioną substancją jest kordycepina (cordycepin), która jest pośrednim prekursorem adenozyny. Adenozyna to organiczny związek chemiczny z grupy nukleozydów, naturalnie występujący w organizmie. Pełni ważne funkcje w przekazywaniu energii, kodowaniu informacji genetycznych i działa jako neurotransmiter. Ponadto pełni funkcje ochronne w przypadku niedotlenienia, niedokrwienia i stresu oksydacyjnego komórek.

Obecność anedozyny Wanna be fit jest kluczowa dla układu nerwowego i układu krwionośnego. Po raz pierwszy kordycepinę wyizolowano w 1950 roku, z kordycepsu odmiany militaris. Według dotychczasowych badań, związek ten wykazuje działanie immunostymulujące, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe, obniżające poziom cholesterolu we krwi, regulujące poziom glukozy, a także bierze udział w spermatogenezie i steroidogenezie. Ze względu na podobieństwo kordycepiny do adenozyny, enzymy nie rozróżniają tych dwóch substancji. Kordycepina bierze udział w reakcjach syntezy kwasów nukleinowych, przedwcześnie kończąc syntezę. Kwasy nukleinowe to organiczne związki chemiczne, występujące w każdej żywej komórce, biorące udział w biosyntezie białek i przenoszeniu informacji genetycznej. Wyróżnia się dwa rodzaje kwasów nukleinowych: kwas deoksyrybonukleinowy (DNA) i kwas rybonukleinowy (RNA). Większość wirusów i bakterii (w tym wirus HIV) nie mają mechanizmów naprawy kwasów nukleinowych. Działanie to dezintegruje strukturę DNA i RNA wirusów, które w tej formie nie pełnią swoich funkcji.

 

Badania nad działaniem kordycepsu

Badania, w których obiektem są choroby płuc, wykazano, że ekstrakty z Cordycepsu sinensis i militaris, mogą wpływać na wydzielanie jonów chloru w nabłonku oskrzeli (hamuje wydzielanie śluzu).

W 2010 roku czasopismo „Cancer Immunology Immunotherapy” opublikowało wyniki badań, w których dowiedziono, że ekstrakty z grzybów Cordyceps hamują przerzuty do płuc u chorych na raka piersi. Naukowcy wykazali, że terapia ekstraktami z tych grzybów nie zmniejszyła guza pierwotnego, ale zahamowała rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych po organizmie, co znacznie obniżyło śmiertelność pacjentów. To właśnie przerzuty są najczęstszą przyczyną śmierci.

 

Grzyby z gatunku Cordyceps pomocą w zaburzeniach erekcji

Zaburzenia erekcji są obecnie dużym problemem w społeczeństwie. Ich przyczyny są bardzo różne – mogą być natury psychologicznej lub organicznej (np. schorzenia układu krążenia, unaczynienie lub zbyt niski poziom testosteronu). W przypadku zbyt niskiej produkcji testosteronu stosuje się leki zwiększające jego naturalną produkcję w organizmie, a jeśli to nie wystarcza, podaje się sam testosteron. Ekstrakty z Cordycepsu uznane są przez naukowców jako potencjalny lek na zaburzenia erekcji, dzięki wpływie, jaki wywiera kordycepina  syntezę hormonów. Badanie na dzikach wykazało, że suplementacja grzybami z gatunku Cordyceps może przyczynić się do zwiększenia produkcji spermy i polepszenia jakości plemników już po miesiącu stosowania. Klasyczne leki na to schorzenie, takie jak np. Viagra, działają poprzez efekt tlenku azotu (NO) na naczynia krwionośne. Tlenek azotu rozszerza tętnice i zwiększa napływ krwi. Leki te nie wpływają jednak na psychikę – nie zwiększają pożądania. Grzyby z gatunku kordyceps działają hipotensyjnie wazorelaksacyjnie. Wazorelaksacyjny efekt cordycepsu podobny jest również związany z produkcją NO (tlenku azotu), podobnie jak w przypadku stosowania Viagry. Potrzebne są jednak bardziej obszerne badania kliniczne, żeby potwierdzić to działanie Cordycepsu u ludzi.

 

Źródła:

Yong Sun et. al., Regulation of human cytokines by Cordyceps militaris, Journal of Food and Drug Analysis, Volume 22, Issue 4, 2014, Pages 463-467

Aarti Mehra, Kamal U.Zaidi, Abin Mani, Vijay Thawani, The health benefits of Cordyceps militaris – a review KAVAKA48(1):27-32 (2017)

Wen-Hung Lin et. al., Improvement of Sperm Production in Subfertile Boars by Cordyceps militaris Supplement

The American Journal of Chinese Medicine 2007 35:04, 631-641

Ewa Karpińska, Biostymulujące właściwości entomopatogenicznych grzybów z rodzaju Cordyceps Postępy Fitoterapii 4/2011

 

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 26 recenzji
  1. Szybka dostawa, dobry produkt polskiej firmy, POLECAM!

  2. Po 1-2 tygodniach widać pozytywne efekty.

  3. Działa! Lepsza koncentracja i szybkość działania.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.