Darmowa dostawa od 450 zł

Oleje Premium

Magic health foods, Ekstrakty CO2, Oleje Premium

Jako pierwsi w Polsce oferujemy dla Państwa oleje spożywcze wyprodukowane w technologii ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla!!! Dowiedz się więcej o przewagach technologii ekstracji SFE

W skrócie: nasze oleje zachowują właściwości jak tłoczone na zimno ale nie są zanieczyszczone (CO2 się ulatnia), stężenia wartościowych dla zdrowia substancji są znacznie większe oraz osiągają stabilność oksydacyjną.  TŁOCZYMY MAŁE PARTIE Z KONTROLOWANEGO SUROWCA! U NAS ZAWSZE KUPISZ PEWNY, ZDROWY.

Czarnuszka – jakie ma właściwości?

Małe, zupełnie niepozorne nasiona o wspaniałych właściwościach. To kwintesencja czarnuszki nazywanej też czarnym kminkiem, czy też czarną perłą. Co daje regularne spożywanie czarnuszki?:
  • czarnuszka przede wszystkim świetnie wspiera pracę systemu immunologicznego,
  • suplementacja produktami z czarnuszką pomaga zwalczać stany zapalne i grzybiczne oraz wspiera profilaktykę nowotworów,
  • dzięki czarnuszce możemy zmniejszyć ryzyko udaru.
Jednak to nie wszystko. Czarny kminek to również świetny składnik kosmetyków. Olej idealnie nadaje się m.in. do pielęgnacji twarzy i włosów. Czarnuszkę stosują osoby zmagające się z AZS oraz objawami alergii. Czarnuszka posiada działanie przeciwutleniające, przeciwnowotworowe przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwhistaminowe, przeciwcukrzycowe, obniżające ciśnienie krwi oraz stymulujące układ odpornościowy. Wiadomo, że olej z czanuszki i zawarty w niej składnik – tymochinon mają silne działanie przeciwutleniające. Stwierdzono, że suplementacja 2000 mg olejem N. sativa przyniosła ogólną poprawę parametrów antropometrycznych i składu ciała oraz znaczny spadek apetytu stanowiąc korzystne działanie w leczeniu otyłości.

Ostropest – zastosowanie

Ostropest to jeden z naszych najbardziej cenionych surowców. Klienci chętnie wykorzystują jego niezwykłe właściwości. Ostropest jest bowiem bogaty w olejki eteryczne i gorycze, które świetnie usprawniają trawienie, dzięki czemu wspomagają odchudzanie. Roślina ta zwiera również naturalne antyoksydanty takie jak witamina E czy kwas linolenowy. Ostropest jest częstym składnikiem naturalnych środków wpierających pracę serca oraz zapobiegającym wysokiemu poziomowi niezdrowego cholesterolu. Jest również wykorzystywany do odtruwania organizmu, np. po zatruciu grzybami. Olej z ostropestu stosowany jest w dietach antycholesterolowych, wspomaga profilaktykę chorób układu krążenia (56 % wielonienasycone i 21 % jednonienasycone). Jest bogaty w witaminę E, związki fenolowe i flawonoidy (0,25%). Wykazano aktywność przeciwnowotworową składników: sylimaryny i sylibininy przeciwko komórkom raka piersi, skóry, szyjki macicy, jajnika, prostaty, płuc i watrobowokomórkowego.

Tymochinon – największe dobro czarnuszki

Tymochinon to najbardziej dobroczynny składnik czarnuszki. To właśnie on odpowiada za działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne. Im lepsza jakość ziaren, tym większe właściwości oleju, który z nich powstaje. Z tego powodu w Extract Home wykorzystujemy wyłącznie wysokiej klasy surowiec sprowadzany od zaufanych producentów, mając za cel produkcję oleju prozdrowotnego najwyższej jakości. W naszym przetwórstwie potwierdzamy zawartość tymochinonu badaniami

Sylimaryna – sekret ostropestu

Za wszystkie wyjątkowe moce ostropestu odpowiada jeden składnik – sylimaryna. Jest to kompleks flawonolignanów, czyli zbioru aktywnych substancji antyoksydacyjnych. To dzięki nim spożywanie ostropestu pozwala na zachowanie wątroby w dobrej kondycji i zwalczanie jej chorób.

Próbki produktów

2-tygodniowe próbki w niskich cenach! Sprawdź działanie naszych produktów na sobie.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.