Darmowa dostawa od 450 zł

Olej lniany do picia

Zastosowanie:

Wewnętrznie, do spożycia – wyłącznie na zimno, np. do sałatek, reguluje poziom cholesterolu, wspomaga metabolizm oraz pracę układu nerwowego, działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo, czytaj dalej..

Zewnętrznie, na skórę i włosy – poprawia wygląd skóry i włosów i paznokci, czytaj dalej..

Sposób użycia/dawkowanie, sprawdź dawkowanie oleju lnianego

Dlaczego warto wybrać NASZ olej lniany, sprawdź dlaczego warto

Wartości odżywcze, sprawdź właściwości oleju lnianego

Inne, ważne informacje, zapoznaj się..

Specyfikacja [PDF] Olej lniany promocja obniżka cen niższa cena

42.50 80.00 

Poprzednia najniższa cena: 42.50 .

Olej lniany do picia stworzony z myślą o Tobie

Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna to pierwszy krok do długiego życia w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Z biegiem lat niejednokrotnie potrzebna okazuje się również odpowiednia suplementacja i wspomaganie organizmu, by móc jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Właśnie dla celów zdrowotnych powstaje olej lniany. Pozyskiwany jest on z nasion lnu zwyczajnego i przypuszcza się, że ma szerokie spektrum działania np. na układ krwionośny, sercowo-naczyniowy, a nawet na czynność narządów płciowych czy hormony. Jako jedyny producent w kraju do pozyskiwania oleju lnianego stosujemy technologię ekstrakcji nadkrytycznej CO2. Nie dość, że ta technologia jest bezpieczna dla środowiska, to samo CO2, jest tanie, nietoksyczne i zaraz po wodzie stanowi najlepszy i najbardziej ekologiczny rozpuszczalnik.

Olej lniany do picia to produkt stanowiący doskonałe źródło kwasów omeg-3 i omega-6, a wśród wszystkich dostępnych na rynku olejów zawarte w nim proporcje tych dwóch pierwiastków są optymalne dla ludzkiego organizmu.

Jak włączyć do diety olej lniany do picia?

Olej lniany można spożywać w różnej formie, ale zawsze bez obróbki termicznej, ponieważ straci swoje drogocenne właściwości. Najprostszym sposobem na dostarczenie go do organizmu jest przemycenie np.: jako dodatku do sałatek, kanapek czy też innych potraw. Picie go na czczo to również wskazany sposób spożywania, ale każdy ma inne preferencje, więc w ostateczności jest to kwestia indywidualna. Nasz olej lniany do picia może mieć wpływ na tempo pracy jelit i usuwanie mas kałowych z organizmu.

Olej lniany do picia może być również stosowany zewnętrznie na przykład do olejowania włosów na sucho lub na mokro, ale też do pielęgnacji skóry głowy i ciała. Można go stosować do włosów ze skłonnością do przetłuszczania, ponieważ mówi się o jego, możliwym dobroczynnym wpływie na regulację aktywności gruczołów łojowych. Dzięki temu włosy mogą się stać sprężyste, elastyczne, nawilżone i mniej przetłuszczające.

Kiedy zwykle stosuje się olej lniany do picia?

Drogocenne składniki oleju lnianego mogą mieć pozytywny wpływ na poziom cholesterolu w organizmie, wzmacniając prace serca i rozszerzając naczynia krwionośne. Takie działanie może prowadzić do większej wydolności układu krążenia i zmniejszenia ryzyka zatorów. Zastosowanie oleju lnianego w przypadku niedoborów kwasów omega-3 oraz omega-6, ma szanse doprowadzić do zwiększenia koncentracji i poprawy jakości uczenia się. Mówi się również o dobroczynnym działaniu oleju na pracę jelit i tempo przemiany materii.

Olej lniany do picia to produkt o szerokim spektrum zastosowania. Przypuszcza się, że stosowanie go na skórę pozytywnie wpływa na jej nawilżenie i ochronę przed szkodliwymi wolnymi rodnikami poprzez ich neutralizację, dzięki obecności w oleju antyoksydantów. Nasz produkt może okazać się pomocny u osób zagrożonych lub już chorujących na: depresję, choroby układu krążenia, zespół policystycznych jajników, miażdżycę czy też chcących zadbać o układ odpornościowy.

Olej lniany — od czego zależy jego cena?

W naszej firmie produkujemy najwyższej jakości olej lniany. Cena tego produktu to składowa kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość opakowania, które są dostępne w kilku wariantach. Nie bez znaczenia jest też technologia produkcji, która spełnia najwyższe standardy współczesnego świata. Jako firma dbamy o ekologię, a nowoczesna technologia produkcji przy pomocy ekstrakcji nadkrytycznej CO2 to najwyższy standard, który jako jedyna firma w Polsce stosujemy. Zastosowanie wspomnianego sposobu produkcji ma pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ CO2 jest bezwonny, bezbarwny, tani, niepalny i nietoksyczny. Technologia ekstrakcji nadkrytycznej przeprowadzana jest w niskiej temperaturze bez światła i dostępu powietrza, dzięki czemu otrzymujemy olej bez produktów ubocznych oraz z najwrażliwszymi związkami. Po zakończonym procesie produkcji CO2 już nie ma w produkcie.

Gdzie kupić olej lniany i na co zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o jakości jest sposób pozyskiwania  produktu takiego jak olej lniany. Gdzie kupić olej o najwyższej jakości? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na cały proces produkcyjny, technologię i jakość surowca. Len używany do pozyskania nasion nie występuje już w tej chwili naturalnie w przyrodzie. Musi być uprawiany, więc od początku można mieć wpływ na jakość produktu końcowego. Mówi się, że drogocenne składniki pozyskane w procesie produkcji wymagają jeszcze odpowiednich warunków przechowywania i transportu do klienta. Olej lniany do picia produkowany przez naszą firmę musi być przechowywany w lodówce. Zarówno przed otwarciem, jak i już po. Produkcja również jest przeprowadzana w niskich temperaturach, dzięki czemu wszystko, co najważniejsze powinno zostać w gotowym produkcie.

Jeśli zastanawiasz się, czy i gdzie kupić olej lniany do picia, to zwróć uwagę na potencjalne właściwości i ewentualne korzyści zakupu tego produktu w naszym sklepie. Dokładamy wszelkich starań, żeby na każdym etapie obowiązywały najwyższe standardy jakości produkcji.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 32 recenzje
  1. Wszystko na 5. Polecam!!!

  2. Wszystko wporządku zgodnie z opisem, wysyłka szybko dotarła

  3. Świetny produkt! Działa bardzo szybko! Mam lepszy humor i “wyostrzyły” mi się sny.
    Pamiętam każdy sen po nocy.
    Jest to produkt warty codziennej suplementacji.

  4. Jestem bardzo zadowolona, wróciła jasność mysli

  5. Produkt ok pomaga

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.