Darmowa dostawa od 450 zł

Dream Guardian – Ashwagandha

Dream Guardian – Ashwagandha

Skład: Ekstrakt CO2 z korzenia Ashwagandhy (Whitania somnifera), rozpuszczony w oleju z nasion lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum)
 • 30 ml – 30 porcji
 • Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia, niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 3 x 10 kropli
 • Skoncentrowana dawka – 14 mg ekstraktu z korzenia ashwagandhy w dziennej porcji
 • Produkt odpowiedni dla wegan

99.00 

Ashwagandha (Withania somnifera) to roślina z rodziny Psiankowatych, do których należą m.in. ziemniaki, pomidory, bakłażany, tytoń szlachetny czy „magiczna” mandragora. Występuje naturalnie w rejonach klimatu tropikalnego i subtropikalnego – głównie w Afryce i Azji, ale znaleźć ją można również w Europie – w Hiszpanii, Włoszech i Grecji. Jest to niski krzew o wydłużonych, matowych liściach. Dzwonkowate kwiaty zmieniają się w czerwono-pomarańczowy, okrągły owoc. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu, końskiemu zapachowi korzenia (sanskr. ashwa „koń”, gandha „zapach”).

Korzeń i owoce Ashwagandhy wykorzystuje się od ponad 6 000 lat w indyjskiej Ajurwedzie (sanskr. ajuh – „życie” i weda – „wiedza o życiu” lub „przebieg życia”) gdzie pomagała na schorzenia takie jak gruźlica, artretyzm, zapalnie górnych dróg oddechowych czy bielactwo, a także w regulacji cyklu snu i cyklu miesiączkowego.

Dzięki zawartości substancji takich jak witanolidy, glikowitanolidy, alkaloidy, sitoinozydy i saponiny Ashwagandha zaliczana jest do roślin adaptogennych  (łac. adaptō ‘przystosować się’; gr. γένος genos ‘ród’, ‘pochodzenie’). Adaptogeny to substancje pochodzenia roślinnego pomagające w adaptacji (przystosowaniu) organizmu do niekorzystnych warunków zarówno psychicznych jak i fizycznych, Pomagają w walce ze stresem, przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym, spowalniają starzenie się organizmu i wspomagają rekonwalescencję.

Ashwagandha, inaczej witania ospała, żeń-szeń indyjski, wiśnia zimowa lub śpioszyn lekarski wykazuje działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, antystresowe, przeciwlękowe i przeciwnowotworowe. Badania kliniczne nad witanią ospałą wykazały, że przyjmowanie ekstraktu ze sproszkowanego korzenia ashwagandhy pozytywnie wpływa na zasypianie, długość i jakość snu u pacjentów ze zdiagnozowanymi zaburzeniami snu. Nie wykazywała przy tym skutków ubocznych, bez względu na płeć, wiek i ogólny stan zdrowia fizycznego. Czytaj dalej…

Suplement diety Dream Guardian stworzony został z połączenia dwóch ekstraktów, pozyskanych metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Ekstrakt z ashwagandhy rozpuściliśmy w oleju lnianym – neutralnym nośniku. Dzięki takiej formulacji, suplement diety jest łatwy do podania i szybko wchłania się w organizmie.

Dzienna porcja do spożycia: 3×10 kropli (3 pipety). Przyjmować rano, najlepiej przed posiłkiem.

Pierwsze efekty stosowania ashwagandhy można zauważyć po 2-3 tygodniach spożywania.
Zalecamy robienie przerw w stosowaniu ekstraktu z ashwagandhy (8 tygodni stosowania – 4 tygodnie przerwy).

Przeciwwskazania:

 • nie zaleca się stosowania u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią,
 • nie zaleca się stosowania w przypadku zażywania leków o działaniu nasennym, uspokajającym, przeciwpadaczkowym,
 • należy zachować szczególną ostrożność w przypadku nadczynności tarczycy,
 • nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

 

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

 

Aktualne badania i certyfikat

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 32 recenzje
 1. Wszystko na 5. Polecam!!!

 2. Wszystko wporządku zgodnie z opisem, wysyłka szybko dotarła

 3. Świetny produkt! Działa bardzo szybko! Mam lepszy humor i “wyostrzyły” mi się sny.
  Pamiętam każdy sen po nocy.
  Jest to produkt warty codziennej suplementacji.

 4. Jestem bardzo zadowolona, wróciła jasność mysli

 5. Produkt ok pomaga

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.