Darmowa dostawa od 450 zł

Dream Guardian – Ashwagandha

Dream Guardian – Ashwagandha

Skład: Ekstrakt CO2 z korzenia Ashwagandhy (Whitania somnifera), rozpuszczony w oleju z nasion lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum)
 • 30 ml – 30 porcji
 • Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia, niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 3 x 10 kropli
 • Skoncentrowana dawka – 14 mg ekstraktu z korzenia ashwagandhy w dziennej porcji
 • Produkt odpowiedni dla wegan

99.00 

Poprzednia najniższa cena: 99.00 .

Ashwagandha (Withania somnifera) to roślina z rodziny Psiankowatych, do których należą m.in. ziemniaki, pomidory, bakłażany, tytoń szlachetny czy „magiczna” mandragora. Występuje naturalnie w rejonach klimatu tropikalnego i subtropikalnego – głównie w Afryce i Azji, ale znaleźć ją można również w Europie – w Hiszpanii, Włoszech i Grecji. Jest to niski krzew o wydłużonych, matowych liściach. Dzwonkowate kwiaty zmieniają się w czerwono-pomarańczowy, okrągły owoc. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu, końskiemu zapachowi korzenia (sanskr. ashwa „koń”, gandha „zapach”).

Korzeń i owoce Ashwagandhy wykorzystuje się od ponad 6 000 lat w indyjskiej Ajurwedzie (sanskr. ajuh – „życie” i weda – „wiedza o życiu” lub „przebieg życia”) gdzie pomagała na schorzenia takie jak gruźlica, artretyzm, zapalnie górnych dróg oddechowych czy bielactwo, a także w regulacji cyklu snu i cyklu miesiączkowego.

Dzięki zawartości substancji takich jak witanolidy, glikowitanolidy, alkaloidy, sitoinozydy i saponiny Ashwagandha zaliczana jest do roślin adaptogennych  (łac. adaptō ‘przystosować się’; gr. γένος genos ‘ród’, ‘pochodzenie’). Adaptogeny to substancje pochodzenia roślinnego pomagające w adaptacji (przystosowaniu) organizmu do niekorzystnych warunków zarówno psychicznych jak i fizycznych, Pomagają w walce ze stresem, przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym, spowalniają starzenie się organizmu i wspomagają rekonwalescencję.

Ashwagandha, inaczej witania ospała, żeń-szeń indyjski, wiśnia zimowa lub śpioszyn lekarski wykazuje działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, antystresowe, przeciwlękowe i przeciwnowotworowe. Badania kliniczne nad witanią ospałą wykazały, że przyjmowanie ekstraktu ze sproszkowanego korzenia ashwagandhy pozytywnie wpływa na zasypianie, długość i jakość snu u pacjentów ze zdiagnozowanymi zaburzeniami snu. Nie wykazywała przy tym skutków ubocznych, bez względu na płeć, wiek i ogólny stan zdrowia fizycznego. Czytaj dalej…

Suplement diety Dream Guardian stworzony został z połączenia dwóch ekstraktów, pozyskanych metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Ekstrakt z ashwagandhy rozpuściliśmy w oleju lnianym – neutralnym nośniku. Dzięki takiej formulacji, suplement diety jest łatwy do podania i szybko wchłania się w organizmie.

Dzienna porcja do spożycia: 3×10 kropli (3 pipety). Przyjmować rano, najlepiej przed posiłkiem.

Pierwsze efekty stosowania ashwagandhy można zauważyć po 2-3 tygodniach spożywania.
Zalecamy robienie przerw w stosowaniu ekstraktu z ashwagandhy (8 tygodni stosowania – 4 tygodnie przerwy).

Przeciwwskazania:

 • nie zaleca się stosowania u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią,
 • nie zaleca się stosowania w przypadku zażywania leków o działaniu nasennym, uspokajającym, przeciwpadaczkowym,
 • należy zachować szczególną ostrożność w przypadku nadczynności tarczycy,
 • nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

 

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

 

Aktualne badania i certyfikat

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 22 recenzje
 1. Dobra koncentracja, choć ilość w stosunku do ceny jest moim zdaniem za mała, czuję że powinna być wyższa. Standardowa daje odrobinę więcej energii w dzień, a dla nocnej zmiany gwarantuję, że spożycie wieczorem spowoduje że nie opadniemy w nocy z sił.

 2. Soplowka jest bardzo pomocnym grzybem, ale cena zdecydowanie za wysoka.

 3. Jestem bardzo zadowolona z produktu może moja córka zacznie mówić?

 4. Bardzo dobry produkt, zużywam już chyba piątą strzykawkę, osobiście polecam zażywać rano

 5. Około 5 lat temu neurolog zdiagnozował u mnie chorobę Parkinsona ( inny spec określił to , jako powikłania po półpaścu). Nastąpiły lata poszukiwań, w których ocierałam się z reguły o naciągaczy obiecujących złote góry za całkiem niemałe pieniądze. Polecany neurolog okazał się tylko i wyłącznie wypisywaczem recept, bez żadnej ciekawości co do szukania przyczyny tego stanu rzeczy. Dlatego zdecydowałam się zostawić opinię, bo jak pomogę chociaż tylko jednej osobie , to i tak będę szczęśliwa. Wymienię zatem dolegliwości, jakie miałam przed zakupem soplówki jeżowatej ( ekstrakt i proszek) : zaburzenia ruchu, zaburzenia mowy, zawroty głowy, drżączka, zaparcia, zmęczenie. Jestem po tygodniu spożywania ( zmiany rozpoczęły się od pierwszego dnia).
  1/ zawroty głowy całkowicie ustąpiły
  2/ zaparcia całkowicie ustąpiły ( miałam wypróżnienia jeden raz w tygodniu, w niewielkiej ilości, teraz mam 2-3 razy dziennie w normalnej ilości)
  3/ zaburzenia mowy ustąpiły częściowo, potrafie już sklecić zdanie, często zapamiętać je i powtórzyć, mój głos jest słyszalny, a był bezgłośny.
  4/ zaburzenia ruchu są słabsze, występują tylko w momencie, kiedy organizm domaga się “karmienia lekami” (biorę Medopar 3x dz), zmalało generalnie do 1x dz
  5/ drżączka zmalała w porównywalnej wielkości jak zaburzenia ruchu.
  6/zmęczenie ustąpiło na tyle, że mogę coś zrobić, nie leżeć całymi dniami

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.