Olej z ostropestu 250 ml

Zastosowanie:

Wewnętrznie, do spożycia – odtruwa wątrobę, obniża poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2, działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco,  zwiększa produkcję mleka u kobiet karmiących piersią, czytaj dalej..

Zewnętrznie, na skórę i włosy – zapobiega rozwojowi żylaków, zapobiega celulitowi, wzmacnia włosy, wspomaga leczenie chorób ginekologicznych, leczenie ran, odleżyn, owrzodzeń, oparzeń, wspomaga prawidłową kondycję skóry, czytaj dalej..

Sposób użycia/dawkowanie, sprawdź..

Dlaczego warto wybrać NASZ olej z ostropestu, sprawdź..

Wartości odżywcze, sprawdź..

Inne, ważne informacje, zapoznaj się..

Specyfikacja [PDF]

160.00 

Poprzednia najniższa cena: 160.00 .

Olej z ostropestu – Najwyższa jakość i dobry skład

Jako pierwsi w Polsce, a może i na świecie pozyskujemy nasze oleje ekstrakcją nadkrytycznym dwutlenkiem węgla uzyskując znaczące przewagi jak: bezpieczeństwo żywności, stabilność oksydacyjna, czystość oleju, intratny skład.

Olej z ostropestu sprawdza się głównie jako lek na wątrobę, obniża również poziom cukru we krwi i stabilizuje cholesterol. Działa też antyutleniająco i przeciwzapalnie, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystywany jest przy leczeniu chorób skórnych. Ma także potwierdzone działanie antynowotworowe. Stosowanie oleju z ostropestu polecane jest szczególnie osobom chorym na chorobę alkoholową, gdyż doskonale zalecza marskość wątroby i dolegliwości ze strony nerek. Oprócz witaminy E, K i C, posiada w swym składzie między innymi garbniki, białka, cukry, tłuszcze, fitosterole i minerały. Regularne stosowanie oleju z ostropestu powinno zapewnić m.in. prawidłową pracę wątroby i cykliczną stymulację procesów oczyszczających organizm.

Pozostałe, istotne właściwości i źródła:

Ostropest – olej stosowany jest w dietach antycholesterolowych; profilaktyka chorób układu krążenia (56% wielonienasycone i 21% jednonienasycone), witamina E, związki fenolowe i flawonoidy (0,25%). Wykazano aktywność przeciwnowotworową sylimaryny i sylibininy przeciwko komórkom raka piersi, skóry, szyjki macicy, jajnika, prostaty, płuc i watrobowokomórkowego;
• https://doi.org/10.1016/j.fct.2015.07.006 – ekstrakcja nadkrytycznym CO₂ oleju, kwasów tłuszczowych i flawonolignanów z nasion ostropestu plamistego: ocena ich działania przeciwutleniającego i cytotoksycznego w komórkach Caco-2;
• https://doi.org/10.1016/j.jep.2020.113303 – roślina spożywcza. Fitochemia, etnofarmakologia i dowody kliniczne;
• https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0167527317372777 – zapewnia kardioprotekcję i ogranicza niekorzystną przebudowę po zawale mięśnia sercowego poprzez łagodzenie stresu oksydacyjnego i reaktywnego zwłóknienia;
• https://doi.org/10.1016/j.job.2021.12.005 – przegląd jego farmakologii i zastosowań leczniczych z naciskiem na choroby jamy ustnej.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

 1. Magdalena Nowotko (zweryfikowany)

  Polecam każdemu 😉 przy regularnym stosowaniu efekty są odczuwalne już po dwóch tygodniach !!

  Suplementy na mózg - Full FocusSuplementy na mózg – Full Focus

 2. DZ (zweryfikowany)

  Niepozorna buteleczka ale ze świetną zawartością, co ważne olej ma łagodny jak na czarnuszkę smak i w połączeniu z sokiem/cytryna/miodem wypiją go nawet dzieci.

  Olej z czarnuszki do piciaOlej z czarnuszki do picia

 3. Anna (store manager)

 4. Anna Kluczek-Kollar (zweryfikowany)

 5. Anna Kluczek-Kollar (zweryfikowany)

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.