Darmowa dostawa od 450 zł

Olej z ostropestu 250 ml

Zastosowanie:

Wewnętrznie, do spożycia – odtruwa wątrobę, obniża poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2, działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco,  zwiększa produkcję mleka u kobiet karmiących piersią, czytaj dalej..

Zewnętrznie, na skórę i włosy – zapobiega rozwojowi żylaków, zapobiega celulitowi, wzmacnia włosy, wspomaga leczenie chorób ginekologicznych, leczenie ran, odleżyn, owrzodzeń, oparzeń, wspomaga prawidłową kondycję skóry, czytaj dalej..

Sposób użycia/dawkowanie, sprawdź..

Dlaczego warto wybrać NASZ olej z ostropestu, sprawdź..

Wartości odżywcze, sprawdź..

Inne, ważne informacje, zapoznaj się..

Specyfikacja [PDF]

160.00 

Olej z ostropestu – Najwyższa jakość i dobry skład

Jako pierwsi w Polsce, a może i na świecie pozyskujemy nasze oleje ekstrakcją nadkrytycznym dwutlenkiem węgla uzyskując znaczące przewagi jak: bezpieczeństwo żywności, stabilność oksydacyjna, czystość oleju, intratny skład.

Olej z ostropestu sprawdza się głównie jako lek na wątrobę, obniża również poziom cukru we krwi i stabilizuje cholesterol. Działa też antyutleniająco i przeciwzapalnie, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystywany jest przy leczeniu chorób skórnych. Ma także potwierdzone działanie antynowotworowe. Stosowanie oleju z ostropestu polecane jest szczególnie osobom chorym na chorobę alkoholową, gdyż doskonale zalecza marskość wątroby i dolegliwości ze strony nerek. Oprócz witaminy E, K i C, posiada w swym składzie między innymi garbniki, białka, cukry, tłuszcze, fitosterole i minerały. Regularne stosowanie oleju z ostropestu powinno zapewnić m.in. prawidłową pracę wątroby i cykliczną stymulację procesów oczyszczających organizm.

Pozostałe, istotne właściwości i źródła:

Ostropest – olej stosowany jest w dietach antycholesterolowych; profilaktyka chorób układu krążenia (56% wielonienasycone i 21% jednonienasycone), witamina E, związki fenolowe i flawonoidy (0,25%). Wykazano aktywność przeciwnowotworową sylimaryny i sylibininy przeciwko komórkom raka piersi, skóry, szyjki macicy, jajnika, prostaty, płuc i watrobowokomórkowego;
• https://doi.org/10.1016/j.fct.2015.07.006 – ekstrakcja nadkrytycznym CO₂ oleju, kwasów tłuszczowych i flawonolignanów z nasion ostropestu plamistego: ocena ich działania przeciwutleniającego i cytotoksycznego w komórkach Caco-2;
• https://doi.org/10.1016/j.jep.2020.113303 – roślina spożywcza. Fitochemia, etnofarmakologia i dowody kliniczne;
• https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0167527317372777 – zapewnia kardioprotekcję i ogranicza niekorzystną przebudowę po zawale mięśnia sercowego poprzez łagodzenie stresu oksydacyjnego i reaktywnego zwłóknienia;
• https://doi.org/10.1016/j.job.2021.12.005 – przegląd jego farmakologii i zastosowań leczniczych z naciskiem na choroby jamy ustnej.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

1-5 of 32 recenzje
  1. Wszystko na 5. Polecam!!!

  2. Wszystko wporządku zgodnie z opisem, wysyłka szybko dotarła

  3. Świetny produkt! Działa bardzo szybko! Mam lepszy humor i “wyostrzyły” mi się sny.
    Pamiętam każdy sen po nocy.
    Jest to produkt warty codziennej suplementacji.

  4. Jestem bardzo zadowolona, wróciła jasność mysli

  5. Produkt ok pomaga

Zobacz inne produkty

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.