Darmowa dostawa od 450 zł

SAŁATKA Z AWOKADO, KOMOSĄ RYŻOWĄ I OLEJEM Z WIESIOŁKA – przepis:)

Dziś przedstawiamy Wam przepis na pyszną i zdrową sałatkę z awokado, komosą ryżową i olejem z wiesiołka. Awokado jest pełne witamin i zdrowych tłuszczy, komosa ryżowa to źródło białka i węglowodanów złożonych, Tajnym składnikiem, który zaskoczy wszystkich będzie olej z wiesiołka, który jest bogaty w kwasy OMEGA-3 i ma właściwości przeciwzapalne. Ta sałatka to idealne połączenie smaków i składników odżywczych, które z pewnością zachwyci Was swoją delikatnością i kremowością. Do dzieła!

Składniki:

  • awokado – 2 sztuki
  • sok z 1 cytryny,
  • 5 g papryka pepperoni kostka,
  • 100 g pomidorków cherry
  • 5 g imbir obrany i krojony,
  • 5 g czosnek siekany,
  • 2 g kolendra świeża,
  • 50 ml olej z pestek winogron,
  • 25 ml sos sojowy jasny
  • majonez wegański
  • 50 g ciecierzyca w zalewie,
  • 50 g kolendra świeża,
  • 7 ml olej z wiesiołka od ExtractHome.pl
  • sól, pieprz, sok z cytryny do smaku.
  • 15 g komosa ryżowa czarna

Wykonanie:

W termomixie zmiksować świeżą kolendrę z olejem słonecznikowym przy włączonym grzaniu 70°C na największych obrotach około 5 minut. Następnie wychłodzić olej w naczyniu zanurzonym z kostkami lodu.

Wychłodzony olej przecedzić przez bardzo drobne sito.

Po otwarciu puszki ciecierzycę odcedzić. Płyn wlać do termomixa założyć motylek do ubijania i na wolnych obrotach delikatnie dolewać olej z kolendry, na koniec dodać odrobinę oleju z wiesiołka.

Komosę ugotować około 12 minut, następnie odlać na sitku. Do komosy dodać majonez z kolendry i wiesiołka, odrobinę soku z cytryny, sól i pieprz.

Awokado obrać wyjąć pestkę, rozgnieść łyżką lub w moździerzu, następnie dodać sok z cytryny, sól, pieprz, krojoną papryczkę pepperoni i krojoną kolendrę.

Pomidorki cherry przekroić na pół, dodać drobno pokrojony imbir, czosnek, chilli, sos sojowy jasny i listki kolendry oraz sok z cytryny.

Na talerzu rozłożyć awokado oraz zamarynowane pomidorki i majonez z kolendry i wiesiołka.

Dekorować listkami rucoli, kolendry lub bazylii

Autorski przepis Szefa Kuchni Hotelu Narvil.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.