Oleje Premium

Jako pierwsi w Polsce oferujemy dla Państwa oleje spożywcze wyprodukowane w technologii ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla!!! Dowiedz się więcej o przewagach technologii ekstracji SFE

W skrócie: nasze oleje zachowują właściwości jak tłoczone na zimno ale nie są zanieczyszczone (CO2 się ulatnia), stężenia intratnych dla zdrowia substancji są znacznie większe oraz osiągają stabilność oksydacyjną. 

Do końca października mega promocja, zdobywamy rynek i zbieramy feedback o naszych produktach. Kup „tanio jak barszcz” produkt premium i podziel się z nami opinią, czy w mediach społecznościowych pod naszymi postami czy bezpośrednio kontakt@extracthome.pl. Wszystkie opinie są dla nas cenne, nagrodzimy bestsellery dodatkowym produktem:)

TŁOCZYMY MAŁE PARTIE Z KONTROLOWANEGO SUROWCA!
U NAS ZAWSZE KUPISZ PEWNY, ZDROWY, ŚWIEŻY PRODUKT.

Czarnuszka – jakie ma właściwości?

Małe, zupełnie niepozorne nasiona o wspaniałych właściwościach. To kwintesencja czarnuszki nazywanej też czarnym kminkiem, czy też czarną perłą. Co daje regularne spożywanie czarnuszki?:
  • czarnuszka przede wszystkim świetnie wspiera pracę systemu immunologicznego,
  • suplementacja produktami z czarnuszką pomaga zwalczać stany zapalne i grzybiczne oraz wspiera profilaktykę nowotworów,
  • dzięki czarnuszce możemy zmniejszyć ryzyko udaru.
Jednak to nie wszystko. Czarny kminek to również świetny składnik kosmetyków. Olej idealnie nadaje się m.in. do pielęgnacji twarzy i włosów. Czarnuszkę stosują osoby zmagające się z AZS oraz objawami alergii. Czarnuszka posiada działanie przeciwutleniające, przeciwnowotworowe przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwhistaminowe, przeciwcukrzycowe, obniżające ciśnienie krwi oraz stymulujące układ odpornościowy. Wiadomo, że olej z czanuszki i zawarty w niej składnik – tymochinon mają silne działanie przeciwutleniające. Stwierdzono, że suplementacja 2000 mg olejem N. sativa przyniosła ogólną poprawę parametrów antropometrycznych i składu ciała oraz znaczny spadek apetytu stanowiąc korzystne działanie w leczeniu otyłości.

Ostropest – zastosowanie

Ostropest to jeden z naszych najbardziej cenionych surowców. Klienci chętnie wykorzystują jego niezwykłe właściwości. Ostropest jest bowiem bogaty w olejki eteryczne i gorycze, które świetnie usprawniają trawienie, dzięki czemu wspomagają odchudzanie. Roślina ta zwiera również naturalne antyoksydanty takie jak witamina E czy kwas linolenowy. Ostropest jest częstym składnikiem naturalnych środków wpierających pracę serca oraz zapobiegającym wysokiemu poziomowi niezdrowego cholesterolu. Jest również wykorzystywany do odtruwania organizmu, np. po zatruciu grzybami. Olej z ostropestu stosowany jest w dietach antycholesterolowych, wspomaga profilaktykę chorób układu krążenia (56 % wielonienasycone i 21 % jednonienasycone). Jest bogaty w witaminę E, związki fenolowe i flawonoidy (0,25%). Wykazano aktywność przeciwnowotworową składników: sylimaryny i sylibininy przeciwko komórkom raka piersi, skóry, szyjki macicy, jajnika, prostaty, płuc i watrobowokomórkowego.

Tymochinon – największe dobro czarnuszki

Tymochinon to najbardziej dobroczynny składnik czarnuszki. To właśnie on odpowiada za działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne. Im lepsza jakość ziaren, tym większe właściwości oleju, który z nich powstaje. Z tego powodu w Extract Home wykorzystujemy wyłącznie wysokiej klasy surowiec sprowadzany od zaufanych producentów, mając za cel produkcję oleju prozdrowotnego najwyższej jakości. W naszym przetwórstwie potwierdzamy zawartość tymochinonu badaniami

Sylimaryna – sekret ostropestu

Za wszystkie wyjątkowe moce ostropestu odpowiada jeden składnik – sylimaryna. Jest to kompleks flawonolignanów, czyli zbioru aktywnych substancji antyoksydacyjnych. To dzięki nim spożywanie ostropestu pozwala na zachowanie wątroby w dobrej kondycji i zwalczanie jej chorób.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.