Czarnuszka leczy COVID-19?
Czarnuszka siewna (Nigella sativa L.) to gatunek rośliny z rodziny jaskrowatych. Wywodzi się terenów Iraku i Turcji, chociaż dzisiaj można ją spotkać niemalże na całym świecie. Czarnuszka w
Drogi Czytelniku.
Wszelkie informacje na blogu oparte są na doświadczeniu zespołu Centrum Badawczo Rozwojowego Supercritical Fluid Extraction i nauce. Udostępniamy z założeniem, że nie zostaną potraktowane przez nikogo jako zalecenia ani porady medyczne.
Na blogu będą artykuły autorstwa dwóch podmiotów: merytoryka i tetryka.
Czarnuszka siewna (Nigella sativa L.) to gatunek rośliny z rodziny jaskrowatych. Wywodzi się terenów Iraku i Turcji, chociaż dzisiaj można ją spotkać niemalże na całym świecie. Czarnuszka w
Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.
Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.
Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.