FAQ; WIESIOŁEK W SŁUŻBIE ZDROWIA

Spis treści:

Jakie właściwości ma olej z wiesiołka?

Olej z wiesiołka działa:

  • zewnętrznie, na skórę, włosy: POPRAWIA KONDYCJĘ WŁOSÓW, SKÓRY I PAZNOKCI
  • wewnętrznie – do spożycia: PRZECIWZAPALNIE, PRZECIWUTELNIAJĄCO I PRZECIWBÓLOWO

Działanie wewnętrzne, do spożycia

  • Łagodzenia dyskomfortu podczas PMS, czyli problemów trawiennych, drażliwości, wzdęć, bólu pleców, zmęczenia, bólu i tkliwości piersi.
  • Łagodzenia objawów GMS, czyli przynosi ulgę po menopauzie – pomaga łagodzić uderzenia gorąca u kobiet w okresie menopauzy, w tym ich nasilenie, częstotliwość i czas trwania
  • Łagodzenia reumatoidalnego zapalenia stawów, które występuje, gdy układ odpornościowy atakuje tkanki organizmu i charakteryzuje się bolesnym obrzękiem dłoni i stóp oraz usztywnieniem stawów. Pomaga na sztywność poranną, zmniejsza nasilenie bólu, poprawia mobilność.

Działanie zewnętrzne, na skórę i włosy

  • Wspomaga regulację zaburzeń hormonalnych w organizmie, ponieważ jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega 6 – wspiera funkcje hormonalne-> przyczynia się do redukcji trądziku i wyprysków na twarzy likwidując podstawową przyczynę, czyli brak równowagi hormonalnej;
  • Pomaga przy łuszczycy. Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna, która jest częstą chorobą skóry, która przyspiesza cykl życiowy skóry. Jest to przede wszystkim schorzenie, którego przyczyna i leczenie nadal nie jest znane. Komórki szybko odkładają się na powierzchni skóry, co powoduje, że mogą pojawić się na skórne plamy. Dodatkowo łuszczycy często towarzyszy suchość, swędzenie, dyskomfort i ból. Istnieją badania, gdzie stosowanie oleju z wiesiołka w połączeniu z olejem rybim znacznie poprawiło stan pacjentów i objawy łuszczycy uległy zmniejszeniu;
  • Wspiera zdrowie skóry: zmiękcza skórę, dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych i zdrowych tłuszczów zapewniając młodzieńczy, elastyczny i jędrny wygląd. Nawilża i niweluje szorstkość. Działa przeciwzapalnie: zmniejsza obrzęki, zaczerwienia, wysypki czy też bolesność skory;
  • Redukuje ciemne plamy– rozjaśnia skórę. Istnieją badania, gdzie wskazane jest, że olej z wiesiołka zmniejsza produkcję melaniny, działa kojąco i regenerująco na plamy pigmentacyjne spowodowane ekspozycją na promieniowanie UVB. Zadawalające efekty można uzyskać z sokiem z cytryny lub olejkiem arganowym;
  • Zmniejsza przebarwienia spowodowane brakiem równowagi hormonalnej – gdy zaburzona jest równowaga między estrogenem i progesteronem, a także takie, które spowodowane są urazami, zabiegami chemicznymi, laserami lub skaleczeniami;
  • Łagodzi objawy egzemy, m.in. AZS, czyli atopowego zapalenia skóry, które objawia się suchością, swędzeniem, obrzękami, stwardniałymi, pogrubionymi płytki na skórze. Istnieją dowody naukowe, gdzie efekt można zauważyć już po 12 tygodniach.

Jak zażywać olej z wiesiołka? Dawkowanie

Jak spożywać olej?

  • wewnętrznie, do spożycia – wyłącznie na zimno, np. do sałatek. Istnieją badania, że podczas zmagania się z trądzikiem korzystne efekty osiąga się już podczas stosowania dwa razy po 500 mg. Przy długotrwałym stosowaniu nie powinno się przekraczać dawki 3000 mg na dzień.
  • zewnętrznie, na skórę, włosy– miejscowo na zmienione miejsce lub 2-3 krople do kremu na noc.

Jaki jest termin przydatności do spożycia oleju z wiesiołka?

Jaki jest termin przydatności do spożycia?

Termin przydatności do spożycia to 6 miesięcy od daty produkcji. Data znajduje się na etykiecie.

Sposób przechowywania oleju z wiesiołka

Jak przechowywać?

Nasz olej z wiesiołka najlepiej przechowywać w lodówce, zarówno przed jak i po otwarciu. Należy pamiętać, że podczas dłuższego przechowywania może pojawić się osad. Przed użyciem można delikatnie wstrząsnąć butelką.

Jakie technologie wykorzystujemy do produkcji?

Dlaczego warto wybrać NASZ olej z wiesiołka?

Nasz olej warto wybrać, ponieważ jako jedyni w Polsce produkujemy to technologią ekstrakcji nadkrytycznej CO2. Technologia ta ma wiele zalet:

  • Jest przyjazna środowisku – nie stosujemy toksycznych rozpuszczalników, zamiast tego wykorzystujemy naturalny dwutlenek węgla, który usuwany jest samoistnie z produktu, ponieważ w warunkach normlanych CO2 występuje jako gaz. Po zakończonym procesie ekstrakcji dwutlenku węgla nie ma już w produkcie;
  • Jest selektywna – zastosowanie współrozpuszczalnika powoduje, że otrzymany ekstrakt zawiera zarówno substancje niepolarne (tłuszcze) jak i bardziej polarne tj. polifenole, m.in. przeciwutleniacze. Nie są natomiast ekstrahowane dodatkowe zanieczyszczenia, dzięki czemu olej nie wymaga dalszej obróbki;
  • Jest prowadzona w niskich temperaturach, co gwarantuje, że otrzymywany olej jest najwyższej czystości, bez produktów ubocznych;
  • Jest prowadzona jest bez dostępu powietrza i światła, dzięki czemu możemy zachować najbardziej wrażliwe związki;
  • Wykorzystuje CO2, który jest tani, niepalny, obojętny, bezwonny, bezbarwny, bez smaku, nietoksyczny – zatwierdzony przez EFSA i dopuszczony do ogólnego użytku w różnych gałęziach przemysłu, CO2 to najbardziej ekologiczny rozpuszczalnik zaraz po wodzie.

Wartości odżywcze oleju z wiesiołka

Wartości odżywcze w 100 ml produktu:
Wartość energetyczna3404 kJ/828 kcal
tłuszcz92 g

 w tym

– kwasy tłuszczowe nasycone

– kwasy tłuszczowe jednonienasycone

– kwasy tłuszczowe wielonienasycone

6,1 g

5,1 g

81 g

Węglowodany:0 g
 – w tym cukry0 g
Białko:0 g
Sól:0 g

Jak wygląda zakup oleju z wiesiołka?

Gdzie można kupić Wasze produkty?

  • Za pośrednictwem strony: extracthome.pl wchodząc w zakładkę Nasze Produkty, następnie w pod zakładkę Oleje Premium
  • Odbiór osobisty pod adresem Zrembowska 7, 06-200 Maków Mazowiecki
  • Telefon +48 504020969

Przeciwwskazania do stosowania oleju z wiesiołka

Jakie są przeciwskazania do stosowania oleju?

  • Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować oleju z wiesiołka, ponieważ może to zwiększyć ryzyko poronienia lub wywołania porodu. Z tego powodu mogą go przyjmować przed porodem.
  • Skonsultuj się z lekarze jeżeli stosujesz jakieś leki.
  • Stosowany wewnętrzne może podnosić ryzyko krwawienia u osób stosujących leki rozrzedzające krew (m.in. przeciwzakrzepowe).
  • Może podnosić ryzyko wystąpienia drgawek lub silnych wymiotów i mdłości u osób stosujących leki z grupy fenotiazyn (są to leki stosowane w leczeniu schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych).
  • Szczególnie ostrożne w stosowaniu z oleju z wiesiołka powinny być osoby zażywające leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, ponieważ jego stosowanie może obniżać spadek ciśnienie.
  • Może wchodzić w interakcje ze znieczuleniem. Poinformuj swojego lekarza o stosowaniu oleju z wiesiołka, jeżeli przygotowujesz się do jakiegoś zabiegu. Jeśli masz zbliżającą się operację, powinieneś przestać brać olej z wiesiołka około dwa tygodnie wcześniej.

Oświadczenia zdrowotne

Czy dla oleju z wiesiołka są jakieś oświadczenia?

Oświadczenia żywieniowe

  • WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW WIELONIENASYCONYCH (nasz olej zawiera ich 88 %) a oświadczenie to może być już stosowane, gdy jest ich powyżej 45 %)
  • WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW NIENASYCONYCH (nasz olej zawiera ich 93 %) oświadczenie to może być już stosowane, gdy jest ich powyżej 70 %)

Oświadczenia pending

  • Regulacja czynności zewnętrznych ID: 2864
  • Regulacja czynności metabolicznych ID: 2864

Jakie alergeny zawiera olej z wiesiołka?

Czy produkt zawiera alergeny?

Surowiec nie zawiera alergenów. Na terenie zakładu, z którego pozyskiwany jest surowiec występują następujące alergeny: dwutlenek siarki, gorczyca, gluten.

Pozostałe informacje o oleju z wiesiołka

Co jeszcze warto wiedzieć o oleju z wiesiołka?

Surowiec nie zawiera konserwantów. Produkt nie jest klasyfikowany jako substancja niebezpieczna. Surowiec i pochodzący z niego produkt nie zawiera składników GMO i nie został poddawany promieniowaniu jonizującemu. Surowiec pochodzi z Polski i są to nasiona wiesiołka dwuletniego (Oenothera biennis L.)

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.