Darmowa dostawa od 450 zł

FAQ; WIESIOŁEK W SŁUŻBIE ZDROWIA

Olej z wiesiołka jako suplement na wiele dolegliwości

Naturalne i nieprzetworzone produkty na nowo stają się tymi, po które chętnie się sięga. Na nowo odkrywamy ich właściwości, które okazują się bardzo cenne. Do takich preparatów zalicza się oleje. Stają się one uzupełnieniem codziennej diety, gdy pozyskanie wszystkich cennych substancji z pożywienia nie jest możliwe, a organizm potrzebuje wsparcia. Do szczególnie popularnych zaliczany jest olej z wiesiołka. Właściwości tego suplementu są naprawdę różne, lecz potencjalnie uznaje się, że może wpływać na wiele dolegliwości, np. bólu menstruacyjnego, objawów menopauzy, trądziku, łuszczycy i chorób serca. W tym artykule wyjaśniamy, na co pomaga olej z wiesiołka, jak stosować ten suplement, a także jak przechowywać itp. Zachęcamy do lektury.

Na co pomaga olej z wiesiołka? Działanie wewnętrzne

Możesz zastanawiać się, na co pomaga olej z wiesiołka. Zastosowanie wewnętrzne suplementu sprawia, że można mówić o różnych potencjalnych wpływach. Produkt może przyczyniać się do:

 • łagodzenia wielu schorzeń, m.in. reumatoidalnego zapalenia stawów, do którego dochodzi, gdy układ odpornościowy atakuje własne tkanki. Objawia się to obrzękiem dłoni oraz stóp oraz sztywnością stawów. Przyjmowanie oleju z wiesiołka przy takich dolegliwościach może pomóc na sztywność poranną, poprawę mobilności, jak i zmniejszenie nasilenia bólu;

 • łagodzenie objawów PMS, czyli drażliwości, bólu pleców, zmęczenia, tkliwości piersi oraz problemów trawiennych;

 • łagodzenia objawów GMS, co oznacza pomoc przy dolegliwościach związanych z menopauzą, pomaga łagodzić uderzenia gorąca, ich częstotliwość, czas trwania oraz nasilenie.

Olej z wiesiołka — na co pomaga od zewnętrz?

Olej z wiesiołka zastosowanie ma również zewnętrzne, o czym już wspomnieliśmy. Warto jednak wyszczególnić, jak wówczas może działać. A zatem suplement:

 • wspiera przy łuszczycy, która jest autoimmunologiczną chorobą skóry, przyspieszającą cykl życiowy skóry. Komórki szybko odkładają się na jej powierzchni, co powoduje pojawienie się skórnych plam, a także suchość, swędzenie, dyskomfort i ból. Badania wykazały, że olej z wiesiołka zastosowany w połączeniu z olejem rybim może znacznie poprawić stan pacjentów z łuszczycą i zmniejszyć jej objawy.

 • zawiera bogactwo kwasów tłuszczowych omega-6, dzięki czemu może wspierać funkcje hormonalne i przyczyniać się do zmniejszenia objaw trądziku poprzez likwidację wyprysków itp. Może pomagać w redukcji zaburzeń hormonalnych; Dlatego często stosuje się olej z wiesiołka na menopauzę;

 • pomaga zadbać o zdrowie skóry. Dzięki niemu staje się miękka i jędrna, a także otrzymuje niezbędne składniki odżywcze i zdrowe tłuszcze, które zapewniają młodzieńczy, elastyczny wygląd. Olej ten działa również przeciwzapalnie, zmniejszając obrzęki, zaczerwienienia, wysypki i bolesność skóry. Podobne działanie wykazuje np. olej z lnu. Olej lniany dostępny w naszym sklepie tak jak inne pozyskiwany jest metodą ekstrakcji nadkrytycznej CO2.

 • przyczynia się do redukcji ciemnych plam — to kolejne działanie, które potencjalnie ma olej z nasion wiesiołka. Badania wskazują, że potencjalnie zmniejsza produkcję melaniny, działa kojąco i regenerująco na plamy pigmentacyjne spowodowane ekspozycją na promieniowanie UVB. Można uzyskać zadowalające efekty, stosując go z sokiem z cytryny lub olejkiem arganowym.

 • Olej z wiesiołka może być także skutecznym sposobem na redukcję przebarwień spowodowanych brakiem równowagi hormonalnej, zabiegami chemicznymi, laserami lub skaleczeniami. Dodatkowo łagodzi objawy egzemy, w tym atopowego zapalenia skóry, które objawia się suchością, swędzeniem, obrzękami, stwardniałymi i pogrubionymi płytkami na skórze. Istnieją dowody naukowe na to, że już po 4 tygodniach stosowania można zauważyć jego potencjalnie pozytywny wpływ.

Olej z wiesiołka — jak stosować?

Częstym pytaniem przy suplementacji jest to, jak stosować olej z wiesiołka. Oczywiście dokładne zalecenia zwykle podaje lekarz lub producent, natomiast jego użycie może być zewnętrzne i wewnętrzne. W przypadku tego pierwszego można dodać kilka kropel oleju do kosmetyków i tak przemycić go do codziennej pielęgnacji. Przy stosowaniu wewnętrznym z kolei można dodać olejek do soku, herbaty czy innego napoju, a także do sałatki czy pasty. Ma on charakterystyczny smak i zapach, który nie każdemu będzie odpowiadać. W takiej sytuacji możesz zmniejszyć jego intensywność, łącząc z mocno ziołową herbatą.

Naturalny olej z wiesiołka – dawkowanie bezpieczne dla zdrowia

Wiesz już jak włączyć do diety olej z wiesiołka. Dawkowanie to kolejna kwestia, która może Cię zainteresować. W tym zakresie musisz wiedzieć, że zawsze należy przyjmować suplementy pod nadzorem specjalisty. Nie zaleca się przekraczać dozwolonej dawki, a by dostrzec potencjalne działanie preparatu, warto stosować produkt regularnie. Można go stosować: 

 • Wewnętrznie można go spożywać na zimno, np. dodając do napoju. Istnieją badania, które wskazują, że olej z wiesiołka może pomóc w walce z trądzikiem, a już po dwóch dawkach po 500 mg można zauważyć korzystne efekty. Należy jednak pamiętać, że długotrwałe stosowanie nie powinno przekraczać dawki 3000 mg na dzień;

 • zewnętrznie na skórę i włosy. Można go nakładać miejscowo na zmienione miejsce lub dodać 2-3 krople do kremu na noc. W ten sposób potencjalnie zmiękcza skórę, dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych i zdrowych tłuszczów.

Olej z wiesiołka: kapsułki czy płyn? Co wybrać?

Suplementy mogą występować w różnych formach, tak samo olej z wiesiołka. Kapsułki czy płyn? Co wybrać w tym przypadku? Musisz wiedzieć, że płynna forma jest zawsze bardziej skoncentrowana i zawiera więcej naturalnych, cennych składników. To oczywiście zależy od metody pozyskiwania produktu, lecz w przypadku olejów wypadają lepiej w formie płynnej, m.in. lepiej mogą się przyswajać. Nasze oleje są pozyskiwane metodą ekstrakcji nadkrytycznej dwutlenku węgla, co dodatkowo zapewnia maksymalną kompozycję cennych składników. Kapsułki wielu osobom mogą wydać się korzystniejsze ze względu na łatwość przyjmowania. Olej z nasion wiesiołka można jednak stosować w połączeniu z daniami lub miodem czy ziołami, gdzie staje się mniej wyczuwalny.

Termin przydatności oleju z wiesiołka

Właściwości oleju z wiesiołka mogą być zachowane tylko, jeśli produkt jest właściwie przechowywany. Musi być jednak spożyty w odpowiednim czasie nie tyle od daty otwarcia, lecz daty produkcji. Termin przydatności produktu wynosi 12 miesięcy od daty produkcji, która znajduje się na etykiecie każdego suplementu.

Jak przechowywać olej z wiesiołka?

Warto odpowiedzieć sobie także na pytanie, jak przechowywać olej z wiesiołka? Ma to znaczenie dla jego właściwości. Olej z wiesiołka najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu, przed otwarciem, jak i po otwarciu butelki. Należy pamiętać, że przy dłuższym przechowywaniu w temperaturze pokojowej, może pojawić się osad na dnie butelki. Przed użyciem warto delikatnie wstrząsnąć butelką, aby składniki oleju się wymieszały. W ten sposób zachowamy wszystkie cenne właściwości oleju z wiesiołka przez dłuższy czas.

Olej z wiesiołka — jakie technologie wykorzystujemy do produkcji?

Już wiesz, że olej z nasion wiesiołka ma szerokie zastosowanie, co jednak sprawia, że jego działanie jest tak szeroki? Dlaczego warto wybrać właśnie NASZ produkt? Nasz olej z wiesiołka wyróżnia się na rynku dzięki zastosowanej do produkcji technologii ekstrakcji nadkrytycznej CO2, która ma wiele zalet:

 • w przeciwieństwie do innych metod nie stosujemy toksycznych rozpuszczalników, co czyni nasz proces produkcji przyjaznym dla środowiska. Zamiast tego wykorzystujemy naturalny dwutlenek węgla, który usuwany jest samoistnie z produktu. W ten sposób możemy uzyskać olej o najwyższej czystości bez produktów ubocznych;

 • nasza technologia jest również bardzo selektywna, dzięki zastosowaniu nietoskycznego współrozpuszczalnika jakim jest etanol który umożliwia ekstrakcję zarówno substancji niepolarnej (tłuszczów), jak i bardziej polarnej, takich jak polifenole czy przeciwutleniacze. Dodatkowo nie są ekstrahowane zanieczyszczenia, co pozwala nam uniknąć dalszej obróbki produktu;

 • Proces ekstrakcji przeprowadzamy w niskich temperaturach, co zapewnia najwyższą jakość otrzymywanego oleju bez produktów ubocznych. Dodatkowo technologia ta jest prowadzona bez dostępu powietrza i światła, dzięki czemu zachowujemy najbardziej wrażliwe związki.

Wykorzystanie CO2 jako rozpuszczalnika ma również wiele zalet. Jest to substancja tania, nietoksyczna, bezbarwna, bez smaku i zapachu, bezwonna, obojętna i bezpieczna dla środowiska. CO2 jest zatwierdzony przez EFSA i dopuszczony do ogólnego użytku w różnych gałęziach przemysłu, co czyni go najbardziej ekologicznym rozpuszczalnikiem zaraz po wodzie. Dlatego też, wybierając nasz olej z nasion wiesiołka, wybierasz produkt najwyższej jakości, przyjazny dla środowiska.

Wartości odżywcze oleju z wiesiołka

Wartości odżywcze w 100 ml produktu:
Wartość energetyczna3404 kJ/828 kcal
tłuszcz92 g

 w tym

– kwasy tłuszczowe nasycone

– kwasy tłuszczowe jednonienasycone

– kwasy tłuszczowe wielonienasycone

6,1 g

5,1 g

81 g

Węglowodany:0 g
 – w tym cukry0 g
Białko:0 g
Sól:0 g

Naturalny olej z wiesiołka — gdzie kupić?

Naturalne oleje dostępne są w wielu sklepach, nie wszystkie jednak są warte uwagi. Najkorzystniej wypadają produkty tworzone wspomnianą przez nasz metodą. Dlatego właśnie warto wybrać nasz sklep. Możesz tego dokonać za pośrednictwem strony: extracthome.pl wchodząc w zakładkę Nasze Produkty, następnie w pod zakładkę Oleje Premium

 • Odbiór osobisty pod adresem Zrembowska 7, 06-200 Maków Mazowiecki
 • Telefon +48 504020969

Olej z wiesiołka — przeciwwskazania do stosowania

Wiesz już, jak działa omawiany suplement, jednak jakie ma przeciwwskazania olej z wiesiołka? Kiedy nie można go stosować?

 • olej z wiesiołka w ciąży raczej nie powinien być stosowany, gdyż może zwiększać ryzyko poronienia lub wywołania porodu; 

 • osoby stosujące leki na rozrzedzenie krwi, nie powinny sięgać po olej, gdyż zwiększa to ryzyko krwawienia;

 • suplement nie powinien być stosowany bez konsultacji z lekarzem, jeśli stosuje się jakieś leki;

 • olej z wiesiołka negatywne skutki może mieć u osób przyjmujących leki z grupy fenotiazyn (są to leki stosowane w leczeniu schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych).

 • może podnosić ryzyko wystąpienia drgawek lub silnych wymiotów i mdłości u osób stosujących leki z grupy fenotiazyn 

 • szczególnie ostrożne w stosowaniu z oleju z wiesiołka powinny być osoby zażywające leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Olej z wiesiołka jako suplement diety — oświadczenia zdrowotne

Czy dla oleju z wiesiołka są jakieś oświadczenia?

Oświadczenia żywieniowe

 • WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW WIELONIENASYCONYCH (nasz olej zawiera ich 88 %) a oświadczenie to może być już stosowane, gdy jest ich powyżej 45 %)
 • WYSOKA ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZÓW NIENASYCONYCH (nasz olej zawiera ich 93 %) oświadczenie to może być już stosowane, gdy jest ich powyżej 70 %)

Oświadczenia pending

 • Regulacja czynności zewnętrznych ID: 2864
 • Regulacja czynności metabolicznych ID: 2864

Przeciwwskazania — olej z wiesiołka a alergeny

Czy produkt zawiera alergeny?

Surowiec nie zawiera alergenów. Na terenie zakładu, z którego pozyskiwany jest surowiec występują następujące alergeny: dwutlenek siarki, gorczyca, gluten.

Pozostałe informacje o oleju z wiesiołka

Co jeszcze warto wiedzieć o oleju z wiesiołka?

Surowiec nie zawiera konserwantów. Produkt nie jest klasyfikowany jako substancja niebezpieczna. Surowiec i pochodzący z niego produkt nie zawiera składników GMO i nie został poddawany promieniowaniu jonizującemu. Surowiec pochodzi z Polski i są to nasiona wiesiołka dwuletniego (Oenothera biennis L.)

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.