Darmowa dostawa od 450 zł

Soplówka jeżowata – ekstrakt czy proszek?

Soplówka jeżowata  dostępna jest w naszym sklepie w kilku formach. Każda z nich ma trochę inne właściwości i stosowanie. Dla większości konsumentów wybór odpowiedniego preparatu może przysporzyć problemów. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wątpliwości odnośnie form i stosowania naszych suplementów diety na bazie soplówki jeżowatej.

Soplówka Jeżowata (Lion's Mane) mielony grzyb mushroom powder

Soplówka jeżowata (Lion’s mane mushroom) – suszony, mielony owocnik

Świeże owocniki soplówki jeżowatej przyjeżdżają do nas z zaprzyjaźnionej, polskiej hodowli. Dzięki temu możemy kontrolować jakość grzyba od zarodnika do suchego proszku. Każda partia świeżych grzybów ma atest grzyboznawcy i jest przebadana pod kątem metali ciężkich, zanieczyszczeń mikrobiologicznych i aflatoksyn.

Proszek zawiera wszystkie substancje, jakie owocniki soplówki jeżowatej mają do zaoferowania.
Są to m.in.:

 • Polisacharydy
 • Beta-glukany
 • Hericenony
 • Erinacyny
 • Podstawowe aminokwasy
 • Selen
 • Żelazo
 • Cynk
 • Potas
 • German

Oprócz tych substancji zawiera również chitynę – niebiałkową substancję tworzącą ściany komórkowe wielu grzybów. Chityna nie jest trawiona przez enzymy w żołądku człowieka, dlatego grzyby są ciężkostrawne. Suplement diety w postaci suszonej, mielonej soplówki jeżowatej zalecamy przyjmować rano, w ilości nie przekraczającej 5 g dziennie. Zalecana przez nas dzienna dawka dla osób zdrowych to 1 g (ok. 1 łyżeczka produktu).

Zawartość polisacharydów i beta-glukanów korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego. Soplówka jeżowata wykazuje działanie antybakteryjne i ochronne na jelita, wątrobę i żołądek – pomaga chronić wyściółkę żołądka czym pomaga w zapobieganiu i leczeniu wrzodów żołądka. Usprawnia perystaltykę jelit, stosuje się ją również w dolegliwościach związanych z niestrawnością, uszkodzeniami przewodu pokarmowego i wspieraniu ogólnej odporności organizmu.
Hericenony i erinacyny wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego – przyczyniają się do produkcji białka NGF (Czynnik Wzrostu Nerwów), dzięki czemu soplówka jeżowata jest świetnym suplementem przy obniżonym nastroju, stanach lękowych i depresyjnych, a także przy chorobach neurodegeneracyjnych takich jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona czy demencja.

Soplówka jeżowata ekstrakt CO2

Ekstrakt powstaje z tego samego proszku, który można znaleźć w naszym sklepie. Poddajemy go procesowi ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Dzięki tej metodzie powstały ekstrakt zawiera drogocenne substancje, bez produktów ubocznych procesów utleniania i degradacji termicznej. Dwutlenek węgla jest gazem – samoczynnie ulatnia się z ekstraktu zaraz po opuszczeniu ekstraktora, dlatego nie ma możliwości zanieczyszczenia końcowego ekstraktu rozpuszczalnikami.

Proces ekstrakcji umożliwia nam usunięcie chityny i innych substancji niepożądanych z produktu końcowego, dlatego ekstrakt CO2 z soplówki jeżowatej polecany jest dla osób o wrażliwym układzie pokarmowym.

Ekstrakt CO2 zawiera wysokie stężenie hericenonów – to właśnie te substancje mają największy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Hericenony oddziałują bezpośrednio na produkcję białka NGF. Białko NGF (Czynnik Wzrostu Nerwów) wpływa na funkcjonowanie pamięci, szybkość i klarowność procesów myślowych, zdolność rozwiązywania problemów i inne procesy poznawcze. Suplementacja soplówką jeżowatą (lion’s mane) zapewnia optymalne funkcjonowanie układu nerwowego poprzez wspomaganie budowy nowych połączeń nerwowych jaki i ochronę oraz odbudowę już istniejących połączeń.

Ze względu na swoje neuroprotekcyjne (ochronne na komórki nerwowe) i neurotropowe (wpływające na układ nerwowy) działanie, ekstrakt z soplówki jeżowatej wykorzystuje się podczas leczenia chorób neurodegeneracyjnych: choroby Alzheimera, choroby Parkinsona i demencji.

Soplówka Jeżowata Ekstrakt CO2

Najważniejsze cechy ekstraktu CO2 z soplówki jeżowatej:

 • Ekstrakt 60:1
 • Skoncentrowana dawka – porcja produktu (0,05 ml) odpowiada 3 g suszonego owocnika
 • Wysoka zawartość pożądanych, bioaktywnych substancji
 • Wysoka przyswajalność drogocennych składników
 • Możliwość dostosowania dawki według indywidualnych potrzeb
 • Produkt bez żadnych dodatków, konserwantów i pozostałości rozpuszczalników

Próbki produktów

2-tygodniowe próbki w niskich cenach! Sprawdź działanie naszych produktów na sobie.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.