Czym jest białko konopne?

Białko konopne CannaBicek naturalny
Białko konopne CannaBicek naturalny

Konopie stosowano w medycynie jak i w przemyśle od dawna. Na terenach Azji były znane już ponad 8000 lat temu. Posiadają szerokie spektrum adaptacyjne w różnych strefach klimatycznych choć najlepiej odnajdują się w klimacie umiarkowanym. Są nieocenione w procesie rekultywacji gleby a ich uprawa nie jest pracochłonna.

Białko w żywieniu człowieka pełni istotna rolę między innymi budulcową, regulacyjną czy stabilizującą. Białko konopne jest niedocenianym źródłem wielu cennych składników. Śmiało można nazwać je białkiem pełnowartościowym ponieważ jest źródłem aminokwasów egzogennych, kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 oraz błonnika pokarmowego.  Jest produktem o stosunkowo dużej wartości odżywczej przez co śmiało może sprawdzać się w diecie przeznaczonej dla wegan. Białko konopne dla organizmu człowieka jest bardzo łatwostrawne.

Białko konopne zawiera:

  • Składniki mineralne takie jak żelazo, magnez, wapń, potas, cynk
  • Aminokwasy egzogenne takie jak treonina, metionina, fenyloalanina, histydyna, lizyna, walina, izoleucyna, leucyna
  • Kwasy tłuszczowe wielonienasycone omega-3 i omega-6
  • Błonnik pokarmowy
  • Białko konopne nie zawiera substancji psychoaktywnej THC

Jakie właściwości ma białko konopne?

Białko konopne zawiera około 20 różnych aminokwasów miedzy innymi  tych których organizm człowieka sam nie wytwarza. Takimi aminokwasami są arginina, cysteina, metionina i histydyna które pełnią istotną rolę w działaniu układu immunologicznego. Aminokwasy te są łatwo przyswajalne, budują masę mięśniową oraz są niezbędne do odbudowy komórek. 
Wspomaga układ trawienny. Białko konopne posiada dużą zawartość błonnika przez co oczyszcza nasz układ pokarmowy i go reguluje. Jest łatwostrawne dla organizmu człowieka.
Zawartość witaminy E  działa korzystnie na skórę i paznokcie.

Białko konopne w przemyśle farmaceutycznym traktowane jest jako hipoalergiczne . Dodatkowo pełni rolę przeciwzapalną i chroni układ immunologiczny.

Sposób użycia/ dawkowanie

Zalecana dzienna dawka to  1 – 4 łyżki. Polecamy dodawać białko konopne do jogurtów, szejków, owsianek, koktajli czy wypieków. Można spożywać na surowo.

Termin przydatności do spożycia

Termin przydatności do spożycia to 12 miesięcy od daty produkcji. Data przydatności do spożycia znajduje się na etykiecie.

Przechowywanie

Przechowywać w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Wartości odżywcze

Tabela wartości odżywczych CannaBicek naturalny
Tabela wartości odżywczych białka konopnego CannaBicek
Białko konopne CannaBicek

Zakup produktów

Gdzie można kupić białko konopne? Za pośrednictwem strony: extracthome.pl

Odbiór osobisty pod adresem Zrembowska 7, 06-200 Maków Mazowiecki Telefon +48 504020969 lub +48516131713

Przeciwwskazania

Jakie są przeciwskazania do stosowania białka konopnego?

Białko konopne jest ogólnie uważane za bezpieczne. Zaleca się ostrożność w przyjmowaniu białka konopnego z uwagi na dużą zawartość błonnika . Przy zmniejszonej ilości poboru płynów mogą pojawić się bóle brzucha i wzdęcia.

Oświadczenia żywieniowe

ŹRÓDŁO BŁONNIKA POKARMOWEGO (nasze białko konopne zawiera 58g błonnika pokarmowego) natomiast oświadczenie można stosować, gdy produkt zawiera przynajmniej  3 g na 100 g;
WYSOKA ZAWARTOŚĆ BIAŁKA  (nasze białko konopne zawiera 58 % białka) natomiast oświadczenie można stosować, gdy jego zawartość stanowi 20 % wartości energetycznej produktu;

Alergeny

Czy białko konopne zawiera alergeny?

Białko konopne nie zawiera alergenów. Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, zbóż zawierających gluten, łubinu i gorczycy.

Informacje dodatkowe

Co jeszcze warto wiedzieć o białku konopnym?

Surowiec nie zawiera konserwantów, dodatków ani szkodliwych substancji. Produkt jest w grupie produktów zaliczanych do superfoods. Surowiec i pochodzący z niego produkt nie zawiera składników GMO i nie został poddawany promieniowaniu jonizującemu. Surowiec pochodzi z Polski i są to nasiona konopi.

Magic Health Food

Magic Health Food (MHF) to projekt badawczy, który realizowany jest w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction od lutego 2021 r. Prowadzimy prace badawcze w zakresie przetwórstwa surowców roślinnych w oparciu o technologię ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, technologię o której zaletach piszemy na stronie https://extracthome.pl/uslugi-ekstrakcji-sfe/. W rezultacie uzyskujemy ekstrakty premium, w których oznaczamy oraz izolujemy cenne substancje oddziaływujące terapeutycznie na organizm człowieka. Mieszamy te substancje, ustalając ich działanie przy określonym dawkowaniu, otrzymując innowacyjne suplementy diety oraz żywność funkcjonalną. Nasze produkty testują i oceniają entuzjaści, suplementoholicy (rygorystyczny feedback), środowiska naukowe oraz my właściciele, nasze rodziny i pracownicy, których fascynacja zdrowym stylem życia, odkrywaniem tajemnic drzemiących w roślinach, potrzebami obecnych czasów, przerodziła się w sposób na życie. Co najważniejsze zarówno badania, jak i produkcja docelowa odbywa się w naszym laboratorium, którego działanie opieramy o zasadę bezkompromisowej jakości wynikającej z wiedzy i nauki.

Brassinosteroidy

Grupa sterydowych hormonów roślinnych. Hormony te odpowiadają głównie za wydłużenie łodygi, stymulują podziały komórkowe oraz ochronę roślin przed stresem środowiskowym. Wydajność pozyskiwania brassinsteroidów jest bardzo niska, dlatego w naszym Centrum Badawczo Rozwojowym Supercritical Fluid Extraction (CBRSFE) podjęliśmy się wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu opracowania technologii pozyskiwania tych sterydów w oparciu o ekstrakcję nadkrytycznym dwutlenkiem węgla, oznaczania, izolacji oraz optymalizacji produkcji. Wytypowaliśmy grupę roślin, których elementy po odpowiednim przygotowaniu zostaną poddane próbom ekstrakcji w określonych warunkach oraz analizom.

Genezę ww. prac badawczych stanowi tzw „Europejski zielony ład” w wyniki którego rynek środków ochrony roślin jest coraz uboższy o chemiczne składniki preparatów stosowanych w uprawie. Z jednej strony wdrażane ograniczenia pośrednio wpływają na zmniejszenie degradacji środowiska z drugiej zaś bezpośrednio uderzają w producentów nawozów i środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw rynkowi realizujemy zarysowany plan badawczy. Do końca 2022 r. planujemy określone rezultaty prac badawczych – gotowe, w odpowiedniej formulacji i stężeniu substraty do produkcji środków ochrony roślin.

Zainteresowanych inwestorów lub nowatorskie know how w zakresie pozyskiwania brassinosteroidów zapraszamy do kontaktu.